انجمن دماوندکوه برگزار می‌کند :

چهاردهمین دوره روزملی "دماوندکوه" در "رینه" برگزار می شود

چهاردهمین دوره روزملی "دماوندکوه" در "رینه" برگزار می شود
چهاردهمین دوره روزملی دماوند از سوی "انجمن دماوند کوه" برگزار می شود. این برنامه علاوه بر اینکه مفرح است، یک برنامه آموزشی اثرگذار با بخش های متنوع برای حفظ محیط زیست دماوند کوه و زیست بوم های سراسر ایران است.
پنجشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۷
ساعت ۱۴:۲۵
کد مطلب: ۱۲۰۵۷
Share
به گزارش خبرنگار اسکان نيوز، این برنامه که همه ساله در روز ملی دماوند برگزار می شود با استقبال چندهزار نفری گروه های متعدد و مختلفی از شهروندان سراسر کشور مواجه شده و خانواده ها از سراسر استان های همجوار و نیز گروه های کوهنوردی سراسر کشور در آن شرکت می کنند.

به گفته چند تن از پایه گذاران این برنامه، در سال های دهه 70 و 80 کوهنوردان در مسیر کوهنوردی در دماوند با دیدن زباله های رهاشده و نیز اجرای طرح های توسعه ای در جوار بلندترین قله ایران، به این فکر افتادند که برای آگاهی بخشی و آموزش شهروندان با هدف حفاظت بهتر از دماوند، مراسمی را برگزار کنند.
 
بخش های برنامه در صبح و عصر

بخش های صبح این برنامه عبارت از "پنل محیط زیستی" با عنوان "کوهنوردی در دماوند کوه؛ آسیب ها و راهکارها" است که با حضور کارشناسان برگزار خواهد شد.

اجرای رقص میدانی اقوام ، بازدید از غرفه های محیط زیستی و صنایع دستی نیز از دیگر برنامه های صبح خواهد بود.
 بخش های عصر این برنامه شامل سخنرانی محیط زیستی، تجلیل و قدرانی از زحمات چندین ساله استاد موسیقی سنتی ایران محمدرضا شجریان، اجرای موسیقی اقوام (کوردی -لری -گیلانی -آذری-مازندرانی) و برنامه های متنوع دیگر در فواصل برنامه است.

تاریخ برگزاری این برنامه رایگان که تمامی ایرانیان دوست دار دماوندکوه در آن دعوت هستند، جمعه 15تیرماه 1397 است و در دانشگاه پیام نور شهر "رینه" آمل برگزار می شود.
 
 
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.