جاده چالوس/ نوستالژیک ترین جاده ایران

اسکان نيوز:  چرا جاده چالوس تا این اندازه بین مردم محبوب است؟ چرا با وجود طراحی قدیمی، ایمنی و کیفیت نه چندان بالا، ترافیک های شدید روزهای تعطیل و مسیرهای جایگزین برای رسیدن به شمال، اغلب مردم ترجیح می دهند تا از این جاده استفاده کنند؟
 جاده چالوس برای بسیاری از مردم تنها یک جاده که می توان با استفاده از آن از نقطه ای به نقطه دیگر رسید نیست. جاده چالوس بخشی از حافظه جمعی مردم ایران است. جایی که با چند ساعت رانندگی می توانند به فضا و محیطی متفاوت از آنچه که پیش از این در آن بوده اند برسند، اینجا هر لحظه فضا و چشم انداز منظره روبروی تان تغییر می کند و در چند ساعت می توانید جلوه های متفاوتی از طبیعت را به تماشا بنشینند. از قله ها و صخره های عظیم گرفته تا رودهای پرپیچ و خم که شما را در قسمت های مختلف راه همراهی می کنند؛ از درختان پراکنده در قسمت های مختلف مسیر گرفته تا جنگل های انبوه هیرکانی که ما را غرق در طبیعت بی نظیر شمال ایران می کنند.
چهارشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ساعت ۱۲:۱۳ کد مطلب: ۱۰۱۰۶
جاده چالوس ​​​​​​​معروف ترین و محبوب ترین جاده بین شهری ایران است
​​​​​​​جاده چالوس که نام رسمی آن جاده 59 است از مهمترین جاده های دسترسی به شمال ایران به ویژه شهرهای غربی استان مازندران و شرقی استان گیلان به شمار می آید.
​​​​​​​جاده ای که مسیر ابتدایی آن از شهر کرج در استان البرز شروع شده و به شهر چالوس در استان مازندران ختم می شود.
مسیری 163 کیلومتری که بسیاری آن را زیباترین جاده ایران و یکی از زیباترین راه های جهان می نامند.
منظره های چشم نواز و بی نظیری که در مسیر جاده چالوس وجود دارند، آب و هوای تمیز و فرحبخش آن و دیدنی های زیبای راه، درستی این ادعاها را تایید می کنند.
جاده آسفالته چالوس-کرج کار خود را در سال 1312 آغاز کرد و دسترسی تهرانی ها و کرجی ها به شمال ایران را آسان تر ساخت.
مسیری که قطر رشته کوه های البرز را طی می کند و به دلیل پیچ و خم های فراوان و طراحی قدیمی خود برای سواری با سرعت های بالا مناسب نیست.