جذاب‌ترین ساختمان‌های دنیا به روایت تصویر


اسکان نيوز-گروه بین الملل-شیما نصیری:  طی چند سال اخیر طراحی و ساخت انواع ساختمان های جذاب و دیدنی با نمایی خاص و ویژه در کشورهای مختلف جهان رشد چشمگیری داشته که این امر توانسته به جذب توریست و توسعه صنعت ساخت و ساز آن کشور کمک شایانی کند.
 
در این گزارش، تعدادی از این ساختمان های عجیب و جذاب به تصویر گذاشته شده است.

     
پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶ساعت ۰۹:۰۰ کد مطلب: ۷۲۷۶
ترمینال بین المللی هوایی عشق آباد: حدود 2.3 میلیارد دلار برای طراحی و اجرای نمای این ترمینال هزینه شده است و ساختمان آن ظرفیت بیش از 1600 نفر را دارا می باشد.
قصر ازدواج عشق آباد: این قصر جذاب در 11 طبقه طراحی شده که جشن های بزرگ ازدواج در آن برگزار می شود.
خانه چای در تاجیکستان: این ساختمان که شبیه به یک خربزه طراحی شده است، حدود 43 متر ارتفاع دارد و 2000 نفر در آن به راحتی جای می گیرند.
بنای یادبود رئیس جمهور بردی محمد در عشق آباد: این بنا دارای ارتفاع 20 متری است که تراش های بی نظیری با دست بر روی بدنه آن طراحی شده است. همچنین 24 کرات طلا در ساخت مجسمه این بنا به کار گرفته شده است.
برج بایترک قزاقستان: این برج 105 متر ارتفاع دارد و طراحی آن برگرفته از درخت سبز زندگی می باشد.
مرکز فرهنگی و هنری خان شاطر در قزاقستان: این ساختمان از بزرگترین سازه کششی در جهان برخوردار است و ارتفاع آن 150 متر می باشد که مساحت آن به حدود 10 هزار مترمربع می رسد.
ساختمان بانک ترکمنستان: این ساختمان دارای ظریف ترین سازه پیچشی در جهان است که توجه هر معماری را به سوی خود جلب می کند.
مرکز فرهنگی عالم در عشق آباد: این ساختمان دارای بزرگترین سازه چرخ متحرک محصور شده در جهان است که جذابیت نمای آن زبانزد خاص و عام می باشد.
سامن مرکزی کنسرت قزاقستان: این ساختمان که در سال 2009 میلادی طراحی شده، از ورقه های کششی و مورب پلیمری برخوردار است. ظرفیت سالن اصلی این ساختمان حدود 3500 نفر می باشد.
هتل مرکزی عشق آباد: این هتل 5 ستاره بلندترین ساختمان در ترکمنستان به شمار می رود که دارای 24 طبقه است.
بیشتر ببینید