سومین نمایشگاه دستاوردهای روستاییان و عشایر کشور

اسکان نيوز: از دیرباز تا امروز، روستاییان و عشایر کشور یکی از گنجینه های مهم سرزمین مان بوده اند و در عرصه های مختلف از میهن مان دفاع کرده و آن را سربلند و سرافراز نگاه داشته اند؛ انسان هایی شریف و باصفا و در عین حال دلیر و زحمت کش که نقش مهمی در زنده نگه داشتن اقتصاد، فرهنگ و تمدن ایران ایفا می کنند. متاسفانه روزگار خیلی با این قشر از مردمان سرزمین مان یار نیست و بسیاری از آن ها امروز به دلیل مسایل و مشکلات متعدد نظیر خشکسالی و کم آبی، بیکاری، پیرشدن سن جمعیت و ... مجبور شده اند خانه و دیار خود را ترک کنند. عده ای هم که در روستاها مانده اند، به سختی و با زحمت روزگار می گذرانند.


 
 
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ساعت ۱۰:۴۴ کد مطلب: ۹۲۲۶
عشایر در توسعه مداوم و سرسام آور شهرها به ویژه کلان شهرهای ایران گم و فراموش شده اند و هنر، معماری، ذوق، لطافت و سادگی زندگی آن ها در حال مرگ تدریجی است.
لازم به گفتن نیست که اگر این گنجینه ها به طور کامل از میان بروند، قسمت بزرگی از تنوع قومیتی، زیبایی های سرزمینی، گوناگونی فرهنگی و در عین حال اقتصاد و زبان کشورمان نیز از دست می رود و بدون جایگزین می ماند.
برای جلوگیری از این اتفاق و آشنایی بیشتر مردم ایران با بخش های مختلف سرزمین مان، مسوولان به فکر برپایی نمایشگاهی افتاده اند تا در آن توانمندی ها و دستاوردهای روستاییان و عشایر ایران را به نمایش بگذارند
نمایشگاهی که به روستاییان و عشایر این فرصت را می دهد تا هنر و سلیقه و نقش خود در زنده نگه داشتن نام کشورمان را نشان دهند و شهرنشینان را با آن چه که در چنته دارند، آشنا سازند.
بیشتر ببینید