رستوران زیرآبی ایتا در مالدیو | لذت صرف غذا در اعماق اقیانوس

 
شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ساعت ۱۵:۴۱ کد مطلب: ۹۸۰۷
رستوران زیرآبی ایتا لقب زیباترین غذاخوری دنیا را دارد. این لقب را به دلیل موقعیت قرارگیری منحصر به فردش به آن داده اند. ایتا در زبان تایلندی به معنای مادر مرواریدهاست که به راستی مستحق چنین نامی هم هست زیرا آن را درست زیر آب های صاف و زلال ساخته اند.
این غذاخوری سال 2004 ساخته شد و با محیط لوکس و متفاوتی که دارد توانست افراد زیادی را به سوی خود جلب کند
مسوولان این مرکز قصد داشتند جایی را بسازند که با همه رستوران های دنیا فرق داشته باشد، به همین خاطر مهندسانی کاردان را استخدام کردند که بتوانند رستورانی در عمق اقیانوس هند بسازند.
حالا غذاخوری زیرآبی ایتا در مالدیو 5 متر زیر آب های اقیانوس قرار دارد و مکان لوکس و جذابی را برای میهمانانش فراهم کرده است.
ویژگی جذاب دیگر رستوران ایتا نوع ساختمان آن است، اگر اینجا را برای صرف غذای تان انتخاب کنید نمایی 180 درجه از مناظر اطراف را مشاهده خواهید کرد، انگار در آکواریومی زیبا در حال غذا خوردن هستید.
اینجا ظرفیت پذیرایی از 14 نفر را به صورت همزمان دارد و سالن غذاخوریش به گونه ای ساخته شده که همه دیوارهای آن شفاف باشند.
نکته جالب دیگر این که وقتی به ایتا می رسید هیچ ساختمانی را نخواهید دید، تنها یک اسکله چوبی پیش روی تان قرار می گیرد. برای ورود به رستوران و سالن غذاخوری باید از پلکانی مارپیچ پایین بروید.
غذاخوری ایتا توانست در سال 2017 میلادی سه جایزه را از آن خود کند
بیشتر ببینید