ناهید خداکرمی در گفتگو با اسکان نیوز به تشریح انتخاب دو گزینه نهایی سمت شهرداری پرداخت

مدیریت کنترلی جایگزین مصالح ملی شد

مدیریت کنترلی جایگزین مصالح ملی شد
نجفی شهردار اول این دوره از مدیریت شهری، پشت درهای بسته انتخاب شد. با استعفای نجفی راند دوم انتخاب شهردار تهران شروع شد و سکانس معرفی برنامه کاندیداهای کسب تصدی گری شهرداری یکی پس از دیگری بر پرده نقره ای رسانه ها نقش بست و مردم پیگیر آن بودند که بالاخره تغییری که برایش به یک لیست رای دادند، در مدیری شهری و شهر به وجود خواهد آمد یا خیر؟
سه شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷
ساعت ۲۱:۰۹
کد مطلب: ۱۰۲۸۱
Share
به گزارش اسکان نيوز، اعضای شورای شهر تهران با شعار «شفافیت»، «پاکدستی» و «برنامه محوری» برنامه های کاندیداهای پیشنهادی خود را در دو روز گوش دادند و بیراه نیست اگر بگوییم روز دوم برنامه های پربارتری ارائه شد و برنامه های ارائه شده در روز دوم عملیاتی تر بود و به دور از تملق پا را فراتر از شعار گذاشته بود.

اما به نظر می رسد رایزنی و زور احزاب سیاسی به برنامه کاندیداها چربیده و برنامه محوری به حاشیه رانده شد. در این خصوص با ناهید خداکرمی،عضو شورای شهر تهران که با ناباوری و شگفتی به روند انتخابات نگاه می کرد همکلام شدیم. او در اتاق کارش واقع در طبقه هفتم ساختمان شورای شهر پذیرای سوالاتمان شد و حاصل این گپ و گفت دوستانه از نظرتان می گذرد.

 قرار بود انتخاب شهردار برنامه محور باشد. با توجه به برنامه های ارائه شده، دو گزینه آخر آقایان حسینی و حناچی که بهترین و جامع ترین برنامه را ارائه کردند جزو دو گزینه نهایی نیستند. طبق شنیده ها هم این دو گزینه تا صبح امروز از رای بالایی برخوردار بودند. چه اتفاقی در آخرین لحظات رخ داد که رای ها تغییر کرد؟

برای خود من هم جای تعجب داشت و به نظر می آید یکسری از اعضای شورای شهر احتياط بیشتری به خرج دادند و نگران بودند که شهردارى به دلیل چالش های مالی دچار مشکل شود و به این موضوع بیشتر توجه کردند. برخى اعضاى کمیسیون برنامه و بودجه نظرشان این بود که آقای حسینی مکارم گزینه بهتری است زیرا عمده مسئله شهرداری مالی و بدهی است. ولی به نظر می آید اگر می خواستیم مقداری تخصصی تر عمل کنیم، گزینه ها متفاوت بود. به هر حال ما به خرد و نظر جمعی احترام می گذاریم. این شورا همه یک جبهه اصلاح طلب هستند ولی اختلاف نظر در آن وجود دارد. وقتی نظر ما مخالف همدیگر باشد باید به آنچه که اکثریت تشخیص می دهند تن دهیم.

  چند تن از اعضای شورای شهر و افشانی با علی لاریجانی، رئیس مجلس اسلامی دیدار داشتند. آیا این دیدار در آرای امروز تاثیری داشته یا خیر؟

من از دیدار اطلاعی ندارم و با دوستان که صحبت کردم این دیدار را تکذیب کردند. اما یک واقعیت بد در کشور حاکم است كه در هر انتخابى يك عده حامل پیغام های مختلف از طرف برخی مى شوند که مثلاً اگر این گزینه انتخاب شود سازمان های نظارتی استعلام او را رد می کنند و این موضوع همه را در تصمیم گیری به شك می اندازد.

در مورد رای امروز به کاندیداها هم این مشهود بود و سایه این که ممکن است آنچه برای آقای نجفی پیش آمد برای کاندیدای بعدی هم علیرغم شایستگی رخ دهد، اعضای شورای شهر را در لاک دفاعی فرو برد و باعث شد با احتیاط تصمیم بگیرند.

البته این رویه می تواند رویکرد کل شورا را هم زیرا سوال ببرند ولی این یک واقعیت تلخ در کشور ماست که به جای مصالح کشور، مصالح ملی، مصالح شهر و خواسته های مردم نهاد هاى قدرت می خواهند نظر خودشان را به کرسی بنشانند و فکر نمی کنند اگر مردم را ناامید کنیم آسیب بیشتری به امنیت کشور می زند و بسیار بدتر از این است که یک نفر که دوستش نداریم یا همفکر ما نیست شهردار شود.

بحث مدیریت کنترلی متاسفانه درکشور وجود دارد و در انتخاب امروز شورا هم بی تاثیر نبود…

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کل نظرات : ۲
منتشر شده : ۲
در صف انتظار : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
 
 
جوا
درود بر خانم خداكرمى، شفافيت و شجاعت ايشان كمياب است، قدر اين انتخاب را بدانيم
زهره
ايكاش بقيه اعضاى شورا هم مى گفتند چه خبره؟ چرا بايد به مكارم يا افشانى راى بدند و حناچي راى نياره و ميرزايى انصراف بده اين بود اميد، شكوفايي كجاست؟