حسین راغفر در گفتگو با اسکان نیوز؛

پیامدهای فقر به تهدیدهای سیاسی و امنیتی رسیده است

پیامدهای فقر به تهدیدهای سیاسی و امنیتی رسیده است
حسین راغفر گفت: پیامدهای ناشی از فقر از تهدیدهای اجتماعی فراتر رفته و به تهدیدهای سیاسی و امنیتی رسیده است و علیرغم اعلام هشدارها، ظاهرا عزمی برای رفع فقر وجود ندارد و با این شرایط احتمال بروز ناآرامی های سیاسی و اجتماعی زیاد است که مدیریتش از عهده شرایط فعلی خارج است.
يکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۶:۲۰
کد مطلب: ۱۰۸۹۱
Share
حسین راغفر، پژوهشگر فقر و اقتصاددان در گفتگو با اسکان نيوز نابرابری را مهم ترین مساله تهران خوانده و افزود: نابرابری در توزیع فضای سبز و بهره مندی از خدمات عمومی از جمله فضاهای ورزشی از جمله مصادیق نابرابری شهری است.

وی این نابرابری های کالبدی را معضل عیان و عریان شهر تهران اعلام کرده و گفت: در نتیجه با پدیده هایی چون فقر، اسکان غیررسمی، فضاهای حاشیه ای شهری و امکان فعالیت‌های جرم خیز مواجه هستیم.

او افزود: پیامدهای ناشی از فقر از تهدیدهای اجتماعی فراتر رفته و به تهدیدهای سیاسی و امنیتی رسیده است و علیرغم اعلام هشدارها، ظاهرا عزمی برای رفع فقر وجود ندارد و با این شرایط احتمال بروز ناآرامی های سیاسی و اجتماعی زیاد است که مدیریتش از عهده شرایط فعلی خارج است.

راغفر گفت: وضعیت فقر به یک معضل کلی و عمومی تبدیل شده است و در حال حاضر با اشکال مختلف فقر (به جز فقر اقتصادی) مواجه هستیم که محدود به گروه خاصی نیست.

این پژوهشگر فقر و اقتصاددان به مساله کودکان کار اشاره کرده و گفت: جای کودکان خیابان نیست و مطابق قانون اساسی این کودکان باید در مدرسه مشغول تحصیل باشند.

راغفر با اشاره به نقش و مسئولیت شهرداری افزود: شهرداری در اقدامی مشترک، فرابخشی و فراجناحی باید نسبت به فقرزدایی اقدام کند. از جمله این فقرزدایی حمایت از بنگاه های خرد، کوچک و متوسط درون و حاشیه شهر است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.