تحقیق و تفحص از موسسه همشهری نظر شورای شهر است نه الهام فخاری/ انتظار تشویق از سوی قوه قضائیه

تحقیق و تفحص از موسسه همشهری نظر شورای شهر است نه الهام فخاری/ انتظار تشویق از سوی قوه قضائیه
میرلوحی عضو شورای شهر تهران گفت: در این مرحله تحقیق و تفحص از موسسه همشهری فقط نظر الهام فخاری نیست، بلکه نظر شوراست. لذا انتظار داریم دستگاه های نظارتی با توجه به حساسیت شورای پنجم و التزام به قوانین، پاکدستی، نظم و انضباط مالی و... ما را تشویق کنند.
يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۸:۳۰
کد مطلب: ۱۱۴۴۸
Share
به گزارش اسکان نيوز، تحقیق و تفحص از موسسه همشهری، اولین تحقیق و تفحص ادوار مختلف شورای شهر تهران است که به مرحله اجرا رسیده است. الهام فخاری، پیشنهاد دهنده این طرح اما از احضارش به دادسرا و شکایت مدیرعامل سابق همشهری، مهدی ذاکری خبر می دهد. بیم آن می رود که تمام بررسی های قانونی شورای شهر تهران با این واکنش ها روبرو شود تا نفس تحقیق و تفحص به شماره بی‌افتد.

محمود میرلوحی، عضو شورای شهر تهران در گفتگو با اسکان گفت: جزئیات احضار یکی از اعضای شورای شهر تهران مشخص نیست اما مشخصا از سوی مدیر سابق موسسه همشهری مطرح شده است. تا جایی که اطلاع دارم الهام فخاری همه جوانب را در طرح و صحبت هایش رعایت کرده است.

وی با اشاره به این که تحقیق و تفحص حق و مسئولیتی است که قانون برای اعضای شورای شهر قائل است، تاکید کرد: قانون این حق را به شورای شهر داده تا در همه مسائل گذشته تحقیق و تفحص کنند. طبیعتا ما روند شدن این پروند را مقایسه خواهیم کرد. همانطور که رفتارها نسبت به ماجرای برج میلاد را با 12پرونده مقایسه کردیم. مدتهاست که منتظرهستیم ببینیم رفتار قوه قضائیه با آن موارد چگونه است و آن را با مواردی که نسبت به اعضای شورای شهر مطرح می شود مقایسه خواهیم کرد.

میرلوحی با بیان این که شورای شهر حساس است و عملکرد قوه قضائیه را رصد می کند، افزود: در گذشته هم اعلام کردیم که انتظار اجرای قانون و رفتار عادلانه با موارد را داریم.

وی با اشاره به شکایت از الهام فخاری تاکید کرد: یک نفر شکایت کرده و قوه قضائیه باید به آن رسیدگی کند. ولی رفتار قوه قضائیه در سرعت و آهنگ برخورد با مسائل مورد توجه و دقت اعضای شورای شهر تهران خواهد بود.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به این که دنبال مناسبات حسنه هستیم، گفت: ما در راستای بهبود مناسبات شورای شهر تهران با قوا تلاش بسیاری کردیم و موفق هم بودیم. سال ها (از زمان شهرداری احمدی نژاد تاکنون) مناسبات بین شهرداری، شورای شهر و قوه مجریه به شدت تنش زا بود ولی امروز شهردار تهران در هئیت دولت حاضر می شود. با مجلس هم مناسبات خوبی داریم و امیدواریم روابط با قوه قضائیه هم حسنه شود. شاید بتوان اینطور تعبیر کرد که مدیریت شهری گذشته روی قوه قضائیه بیشتر از دو قوه دیگر (مجلس و دولت) سرمایه گذاری کرده است. فضای اعتماد بین قوه قضائیه به عنوان یک قوه اصولگرا و مدیریت شهری گذشته برقرار بوده است. اما معتقدیم باید با همه قوا ارتباط داشته باشیم.

وی با اشاره به این که ما اصلاح طلبان سال هاست که گله و انتظار داریم که به همان چشمی که به اصولگرایان نگاه می کند به اصلاح طلبان هم نگاه کند، افزود: ما بی نیاز به ارتباط با قوه قضائیه نیستیم. وقتی با دو قوه دیگر ارتباط خوب و حسنه داریم، نباید بگوییم در گذشته مدیریت شهری با یک قوه ارتباط داشته پس وضعیت ما بهتر است. البته اخیرا هم گفتگوهایی در موضوع برخی احکام صادره با دیوان عدالت داشتیم. با توجه به استقبال صورت گرفته به ایجاد روابط خوب بین شورا و دستگاه های نظارتی خوش بین هستیم.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به این که شورای شهر تهران با وسواس با مسائل برخورد می کند، پس باید مورد توجه قرار گیرد، تاکید کرد: گاها در نامه هایی که به ما می رسد نوشته شده 12سال قبل چنین اتفاقی افتاده یا... به نظر می رسد در مدیریت گذشته مسائل مطرح یا به آن اعتنا نشده است. در صورتی که با رسیدن یک نامه دستگاه های نظارتی به شورای شهر تهران، به سرعت در کمیسیون ها مورد بررسی قرار می گیرد. علی ایحال ما بنا نداریم 12سال بعد قوه قضائیه به شورای شهر بعدی گله برخی موارد را کند که چرا این موارد روی زمین مانده است.

وی با اشاره به این که اعضای پنجمین شورای شهر تهران برای مصوبات، تغییر اساسنامه، حسابرسی و... وقت زیادی می گذارد و انتظار دارد دست دوستی اش فشرده شود، افزود: من با تحقیق و تفحص همشهری مخالف بودم و گفتم کارهای بزرگتری روی زمین مانده و اگر قرار است تحقیق و تفحصی صورت گیرد واگذاری املاک و مسائل گسترده تر اولویت دارند. اما اعضای شورای شهر به تحقیق و تفحص از موسسه همشهری رای مثبت دادند. بعد از تصویب تحقیق و تفحص این نظر شورای شهر تهران است و باید به آن احترام گذاشته شود. اکنون تحقیق و تفحص فقط نظر الهام فخاری نیست، بلکه نظر شوراست. لذا انتظار داریم دستگاه های نظارتی با توجه به حساسیت شورای پنجم و التزام به قوانین، پاکدستی، نظم و انضباط مالی و... ما را تشویق کنند. به دلیل آن که تاکنون شاهد تشویقشان نبودیم گله مند هستیم.

میرلوحی با اشاره به آرای دیوان عدالت اداری تاکید کرد: دیوان عدالت اداری 12مورد از آرای باغات را رد کرده است که فقط چند مورد آن در دوره پنجم بوده. پس نمی توانیم بگوییم در دوره گذشته کاری صورت نگرفته. ولی افکار عمومی و شورای شهر تهران انتظار همکاری و همراهی بیشتری دارند و طبیعی است که دنبال رسانه ای کردن مسائل نیستیم.

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.