قرارگیری چهار بنای تاریخی آذربایجان شرقی در لیست مزایده صندوق احیا

قرارگیری چهار بنای تاریخی آذربایجان شرقی در لیست مزایده صندوق احیا
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از قرارگیری چهار بنای تاریخی آذربایجان شرقی در طرح مزایده صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی، خبر داد.
دوشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷
ساعت ۱۳:۵۵
کد مطلب: ۱۰۲۱۳
Share
اسکان نيوز: مرتضی آبدار ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد: با توجه به این‌که میراث تاریخی برای همه ما ارزشمند است و حفظ و صیانت از بناهای تاریخی یکی از مهم‌ترین رسالت‌های اداره کل میراث فرهنگی استان محسوب می‌شود، لذا طرح احیا و بهره‌برداری سودمند از میراث ماندگار استان، می‌تواند در تقویت ظرفیت‌های گردشگری استان، موثر باشد.

آبدار تاکید کرد: اگر این بناهای تاریخی ضمن حفاظت و صیانت، احیا شوند، می‌توانند در توسعه و پیشرفت استان نقش کلیدی ایفا کنند.

وی با اشاره بر این که بافت تاریخی یک شهر موتور محرک ثروت و رشد اقتصادی آن شهر است، تصریح کرد: در صورت نهادینه شدن فرهنگ احیا بناهای تاریخی با هدف توسعه و گسترش اقتصادی در بین مردم، می‌توان در راستا بحث اقتصاد مقاومتی، از پتانسیل زیاد این بخش استفاده کرد.

احیا و مرمت ابنیه تاریخی با مشارکت بخش خصوصی به دلیل محدودیت‌هایی که در زمینه تامین بودجه برای این آثار وجود دارد، راهکاری اثربخش است که هم اکنون در دولت دنبال می‌شود. در همین راستا چهار بنای تاریخی استان اعم از خانه‌های ناصح‌زاده، سرخه‌ای، معبودی تبریز و عمارت امیر ارشد ورزقان در طرح جدید مزایده صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی قرار گرفت.

آبدار در پایان با ابراز امیدواری از این‌که صندوق احیا بناهای تاریخی می‌تواند با انجام وظایف قانونی خود پیوند دهنده مردم و مواریث تاریخی و فرهنگی کشور باشد و زمینه استفاده مردم از این ابنیه را فراهم کند، بیان کرد: در راستا این اثربخشی، بسترهای قانونی فراهم شده تا در قالب واگذاری‌های صندوق احیا، مشارکت بخش خصوصی و حضور مردم در مرمت، احیا و بهره‌برداری بهینه از بناهای تاریخی کشور، بیش از پیش محقق شود.

بر این اساس متقاضیان شرکت در این مزایده، ظرف مدت10روز از تاريخ نشر آگهي حداکثر تا پایان وقت اداری شنبه  مورخ 97/2/29 مهلت دارند اسناد مزايده را از دبيرخانه كميسيون مزايده صندوق احياء به نشاني تهران- میدان بهارستان- خیابان اکباتان – عمارت مسعودیه – ساختمان صندوق احیاء تلفن 33992016-021 يا پايگاه اينترنتي صندوق احيا و يا پايگاه ملي اطلاع‌رسانی مناقصات دريافت نمايند. متقاضيان جهت دريافت اسناد مزايده می‌بايست نماينده خود را كتبا به دبيرخانه مذكور معرفی نمايند.

شرکت‌کنندگان در مزایده باید ظرف مدت 10روز از تاريخ پايان مهلت دريافت اسناد، حداکثر تا ساعت 18 روز شنبه مورخ 97/3/12 مدارک مربوطه را تکمیل و تحویل دبیرخانه نموده و رسید دریافت نمایند.

تاريخ گشايش پاکت الف و ب روز یکشنبه مورخ 13/3/97 راس ساعت 11 در محل دفتر مرکزی صندوق احيا به نشاني تهران- میدان بهارستان- خیابان اکباتان – عمارت مسعودیه – ساختمان صندوق احیاء خواهد بود. متقاضیان می توانند اطلاعات بیشتر را از طریق سایت chre.ir دریافت کنند.

مرجع: میراث فرهنگی آذربایجان شرقی

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.