در روز جهانی موزه

بازدید ۱۹ هزار و ۳۳۰ نفر از اماکن و محوطه‌های تاریخی آذربایجان شرقی

بازدید ۱۹ هزار و ۳۳۰ نفر از اماکن و محوطه‌های تاریخی آذربایجان شرقی
رییس امور موزه‌های استان آذربایجان شرقی از بازدید ۱۹ هزار و ۳۳۰ نفر در روز جهانی موزه، جمعه ۲۸ اردیبهشت از اماکن و محوطه‌های تاریخی آذربایجان شرقی خبر داد.
شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷
ساعت ۱۴:۱۹
کد مطلب: ۱۰۵۸۹
Share
اسکان نيوز: مهدی بزازدستفروش، رییس امور موزه‌های استان آذربایجان شرقی با اعلام این خبر افزود: همزمان با روز جهانی موزه (۱۸ می) مصادف با ۲۸ اردیبهشت و آغاز هفته میراث فرهنگی بازدید از موزه ها با استقبال چشمگیر مردم و گردشگران داخلی و خارجی مواجه شد.

بزاز افزود: روز ۲۸ اردیبهشت همزمان با روز جهانی موزه‌ها، ۱۹ هزار و ۳۳۰ نفر از موزه‌ها و محوطه‌های تاریخی تحت نظارت اداره کل بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۵۳ درصد رشد داشته است.

وی اظهار کرد: موزه آذربایجان با آمار بازدید بالغ بر ۵۱۵۰ نفر، مسجد کبود با ۵۱۰۰ نفر، موزه قاجار با ۲۵۰۰ نفر و موزه مشروطه با ۲۳۰۰ نفر به ترتیب بیشترین آمار بازدید در استان را به خود اختصاص دادند.

رییس امور موزه‌های استان در پایان گفت: امروزه وجود موزه‌ها و محوطه‌های تاریخی در هر شهر، نماد و مظهر رشد و کمال فرهنگی مردم آن شهر محسوب می‌شوند و نقش بسیار مهمی در معرفی تجارب فکری، فرهنگی و هنری و القا و انتقال احساس و بینش و اندیشه ایرانی و هویت ملی دارند.

گفتنی است همزمان با روز جهانی موزه‌ها و هفته میراث فرهنگی در ۴ موزه تبریز و موزه ایلخانی، برنامه‌های متنوعی تدارک دیده شده است. 

بر اساس برنامه‌ریزی انجام یافته نمایشگاه آب در فرهنگ و تمدن ایران و نشست علمی بررسی حفاظت و مرمت آثار سایت موزه عصر آهن در موزه آذربایجان برگزار خواهد شد.

نمایشگاه عروسک‌های خیمه شب بازی و آثار استاد ابوالحسن‌خان اقبال‌آذر در "موزه قاجار"، نمایشگاه تلگراف‌های شهید ثقه‌الاسلام تبریزی از رهبران نهضت مشروطه در "موزه مشروطه"، نمایشگاه چهل آینه ( تصاویر آثار خوشنویسان ادوار مختلف با مضمون سوره حمد) در "موزه قرآن و کتابت" تبریز و نمایشگاه مشروطه مراغه ( اسناد و تصاویر مربوطه به مراغه در دوران  مشروطه ) در "موزه ایلخانی"  مراغه، برپا خواهد شد.مرجع: میراث فرهنگی آذربایجان شرقی

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.