سرپرست معاونت فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی:

عمارت رشیدالدوله تکاب مرمت می‌شود

عمارت رشیدالدوله تکاب مرمت می‌شود
سرپرست معاونت فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی، از اغاز مرمت عمارت رشیدالدوله یا دورباش شهرستان تکاب خبرداد.
يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷
ساعت ۱۶:۱۰
کد مطلب: ۱۰۶۴۷
Share
اسکان نيوز: سپهرفر با بیان این‌که  این عمارت که مربوط به دوره قاجار است که  در سال 1394 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است، افزود: عمارت رشیدالدوله یا دورباش تکاب آذربایجان غربی یکی از بناهای تاریخی زیبا و ارزشمند این شهرستان است که در سال قبل، در فهرست ابنیه تاریخی اولویت دار این اداره کل برای اجرا عملیات مرمت و ساماندهی قرار گرفت.

وی ادامه داد: بر همین اساس، پس از بررسی‌ها و مطالعات و نیاز سنجی‌ها، فصل های مرمتی آن توسط کارشناسان این اداره کل مشخص و پس از برآورد بودجه و اختصاص آن، هم اکنون مرمت این بنا تاریخی در حال اجرا است.

سرپرست معاونت فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی اظهار کرد: بر اساس شرح خدماتی که برای این بنا در نظر گرفته شده قرار است بخشی از سقف‌های فروریخته آن احیا شده و بر جداره‌ها، اندود کاهگل اجرا شود.

سپهرفر ادامه داد: اجرا کف‌سازی و انجام مرمت‌های موضعی برای جلوگیری از فرسایش، از دیگر کارها خواهد بود.

وی در پایان گفت: کارگاه مرمتی این بنا با اعتبار 600 میلیون ریال طی فرایند قانونی به شرکت ذی صلاح واگذار شده و مدت زمان اجرا آن سه ماه است.
 
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.