خانه تاریخی که از دهه 40 به بعد مدرسه شد

خانه تاریخی که از دهه 40 به بعد مدرسه شد
رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: مدرسه هدایت ارومیه خانه گفتمان شهری می شود.
دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷
ساعت ۱۴:۵۶
کد مطلب: ۱۰۶۸۵
Share
اسکان نيوز: رسول عطایی، رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی در بازدید از مدرسه تاریخی هدایت ارومیه، راه‌اندازی خانه گفتمان شهری و موزه معماری و شهرسازی در مدرسه هدایت را از برنامه‌های اجرایی اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی برشمرد و گفت: خوشبختانه تغییر نگرش و نگاه را نسبت به اهمیت حفظ و صیانت از آثار تاریخی را در سطوح مختلف مدیریتی استان شاهد هستیم و  با توجه به ارزش تاریخی و فرهنگی این اثر ملی لازم است طرح‌های کارآمد در جهت استفاده بهینه از فضاهای موجود اجرا شود.

وی در خصوص تاریخچه این اثر تاریخی عنوان کرد: قدمت مدرسه هدایت ارومیه به اواخر دوره قاجار برمی گردد و این بنا در سال 1375 به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

عطایی با بیان این‌که این بنا در ابتدا یکی از خانه‌های قدیمی شهر بوده و از دهه 40 شمسی به بعد به مدرسه تغییر کاربری داد، ادامه داد: تعمیر و بازسازی مدرسه هدایت در سال 1378 توسط وزارت مسکن و شهرسازی وقت انجام شده است.

وی، ادامه داد: مرمت مسجد منار نیز که در همسایگی مدرسه هدایت قرار دارد از دیگر اقدامات راه و شهرسازی استان بوده و در حال حاضر اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان با رسالت اجرای طرح بازآفرینی پایدار شهری و احیا بافت‌های فرسوده و نیز بنیاد ملی فرهنگ و هنر در این مدرسه  مشغول فعالیت هستند.

مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.