آغاز دور جدید فعالیت هیات مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان

آغاز دور جدید فعالیت هیات مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان
انتخابات هشتمین دوره هیات مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان، با صدور اعتبارنامه‌ها به پایان رسید و از امروز هیات مدیره‌های جدید عهده دار وظایف مصرح در قانون خواهند بود.
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
ساعت ۱۲:۵۷
کد مطلب: ۱۰۷۰۲
Share
به گزارش اسکان نيوز، حامد مظاهریان، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه وشهرسازی در یادداشتی نوشت: خوشبختانه انتخابات با همه سختی و پیچیدگی‌های آن و پس از شش ماه تلاش مداوم همکارانم در ستاد، ادارات کل استانی، هیات‌های اجرایی و نظارت، در فضایی رقابتی توانست به سلامت و شایستگی برگزار شود و اکنون می توانم با اطمینان بگویم که روند برگزاری انتخابات نهادینه شده و به بلوغی که در خور شرایط امروزی باشد نزدیک شده است.

از مهمترین شاخصه‌های هشتمین دوره انتخابات نظم و ترتیب، قانون‌مداری، شفافیت، برقراری فضا گفت‌وگو، نقد و همگرایی و تجربه شیوه مدرن رای‌گیری بود. در چنین فضایی مهندسان کشور در هفت رشته اصلی ساختمان این امکان را پیدا کردند تا نمایندگان خویش را برای سه سال آینده انتخاب کنند. البته دراین میان بدون شک، رویگردانی یا بی‌تفاوتی گروه گسترده‌ای از مهندسان نسبت به سرنوشت سازمان حرفه‌ای متبوع خود، که گاهی به صورت مشارکت پایین درجلسات مجامع و انتخابات نمود پیدا می‌کند، نیزنیازمند پژوهش است.

وزارت راه و شهرسازی همواره خود را حافظ حقوق عمومی و مسئول ارتقا کیفیت ساخت‌وساز دانسته و براین اساس تنسیق شایسته تر امور مهندسان را با قدرت و انگیزه‌ای مضاعف دنبال خواهد کرد و با انجام اصلاحات در سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان که هدف دکتر آخوندی در گذشته و هم اکنون خواست مهندس اسلامی است را پیگیری خواهد کرد.

باور دارم اعضا جدید هیات مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان با تلاش برای انجام اصلاحات از درون و حفظ منافع مردم و مهندسان و در تعامل با وزارت راه وشهرسازی برای ساختن آینده‌ای بهتر در این کشور گام‌های بلندی برخواهند داشت.

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.