پس از صدور ابلاغیه تعارض منافع انجام شد:

تخلفات انتظامی ادامه دارد/ امضا نظارت اعضا هیات رئیسه نظام مهندسی یزد در پروژه ساختمانی

تخلفات انتظامی ادامه دارد/ امضا نظارت اعضا هیات رئیسه نظام مهندسی یزد در پروژه ساختمانی
در حالی که وزیر راه و شهرسازی به عنوان ناظر عالیه و بالاترین مقام در حوزه مهندسی ابلاغیه منع تعارض منافع را مدت‌هاست که صادر کرده اما اعضا هیات رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد همچنان به تخلفات انتظامی خود ادامه می‌دهند که یکی از این تخلفات اشتغال همزمان و به عبارتی تعارض منافع است.
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۰:۵۷
کد مطلب: ۱۰۸۱۳
Share
اسکان نيوز- لیلا حسینی:  تخلفات انتظامی در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد همچنان ادامه دارد، پس از صدور حکم تخلف توسط شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و همچنین شورای انتظامی کشور و عدم اجرا حکم مجامع قضایی، اکنون بر خلاف ابلاغیه وزیر راه و شهرسازی در خصوص موضوع تعارض منافع و بر اساس اخبار رسیده اعضا هیات مدیره نظام مهندسی این استان در پروژه‌های کلان ساخت‌وساز حضور دارند.

یکی ازبزرگترین پروژهای استان یزد توسط اعضا هیات رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان این استان امضا نظارت خورده است. این در حالیست که نائب رئیس این سازمان به صورت همزمان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تفت بوده و علاوه بر آن به عنوان دبیر اجرایی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در امور اجرایی حوزه مهندسی دخالت مستقیم دارد.مشخصات پروژه‌ای که اعضا هیات رئیسه نظام مهندسی ساختمان استان یزد امضا نظارت زده‌اند


عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی در تاریخ 5 بهمن 1396 دستورالعمل اجرایی منع پذیرش همزمان اموری که زمینه و موجبات نمایندگی و یا قبول منافع متعارض را فراهم می‌آورد را صادر کرد. در این دستورالعمل تاکید شده که به منظور ارتقا سلامت اداری، رعایت اخلاق حرفه‌ای و حفظ حقوق شهروندی به استناد ماده 123 آیین‌نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب سال 1375 و نظر به بند «5» ماده «2» مکرر آیین‌نامه مذکوراصلاحی سال 1394 که مقرر می‌دارد، کلیه اشخاص در ارائه خدمات مهندسی ساختمان باید از تکفل همزمان اموری که زمینه و موجبات نمایندگی یا قبول منافع متعارض را فراهم آورد، اجتناب کنند.


گفتنی است که کلیه اشخاص مشمول این دستورالعمل باید حداکثر تا تاریخ 1/1/1397 نسبت به تودیع پروانه اشتغال به کار خویش به سازمان نظام مهندسی یا کاردانی ساختمان استان محل عضویت خود اقدام کنند؛ اما براساس اسناد موجود اعضا هیات رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با وجود این دستورالعمل پروژه‌ای با زیربنا 710/27را امضا نظارت زده‌اند.

به گزارش اسکان نيوز، دو عضو هیات رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد، به دلیل برخی تخلفات توسط شورای انتظامی کشور به مجازات درجه سه انتظامی محکوم شدند. این حکم توسط رئیس شورای انتظامی کشور در تاریخ 19 بهمن ماه 95 به دبیر هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان استان یزد ابلاغ شده بود که به منزله ابلاغ نهایی بوده اما علی‌رغم تایید حکم تخلف و محکومیت این اعضا توسط تمامی مراجع قضایی صالحه، وزارت راه و شهرسازی در اجرا حکم کوتاهی کرده و تا کنون افراد متخلف در حال انجام وظیفه هستند.
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.