معاون سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی اردبیل:

سند راهبردی سرمایه‌گذاری گردشگری اردبیل تدوین می‌شود

سند راهبردی سرمایه‌گذاری گردشگری اردبیل تدوین می‌شود
معاون سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از تدوین سند راهبردی سرمایه‌گذاری گردشگری در این استان خبر داد.
يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷
ساعت ۰۹:۵۷
کد مطلب: ۱۱۲۲۴
Share
اسکان نيوز: ناصر محمودی، معاون سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل صبح یکشنبه با اعلام این خبر تصریح کرد:  این سند با هدف تهیه و تدوین فرصت‌های سرمایه‌گذاری با هدف تسریع و تسهیل در امور سرمایه‌گذاری و ارائه آن به فعالان اقتصادی داخلی و خارجی بخش گردشگری تهیه می‌شود.

به گفته محمودی در سند جامع راهبردی مطالعات با محوریت گردشگری و تامین زیرساخت های گردشگری استان بوده و پس از اتمام مطالعات برنامه‌های راهبردی اجرا خواهد شد.

معاون سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: به دلیل اهمیت طرح‌های سرمایه‌گذاری در هفته‌های اخیر رفع موانع و کاهش زمان بررسی طرح‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

او اضافه کرد: درپی کاهش زمان رسیدگی به طرح‌های سرمایه‌گذاری به تعداد هشت واحد تاسیسات گردشگری در کمیته فنی سرمایه‌گذای مورد بررسی و تائید قرار گرفته و موافقت اولیه نیز صادر شده است.

معاون سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تاکید کرد: گردشگری اصلی‌ترین محور توسعه اقتصادی استان است و ضروری است برای بهره‌گیری مطلوب از قابلیت‌های استان در این راستا موانع سرمایه‌گذاری رفع شود.

به گفته محمودی به ویژه حمایت از سرمایه‌گذاران در احداث تاسیسات گردشگری از جمله مراکز اقامتی، واحدهای پذیرایی و واحدهای تفریحی مورد تاکید است.

او همچنین با تاکید به ضرورت توسعه متوازن تاسیسات گردشگری اضافه کرد: فراخوان مطالعه و طراحی تعداد 25 سایت گردشگری در سطح استان منتشر شده است.

معاون سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ابراز امیدواری کرد که با جذب طرح‌های پیشنهادی مشاوران زبده و خلاق بتوان تاسیسات گردشگری استان را ساماندهی کرد.
 
 
مرجع: میراث فرهنگی اردبیل

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.