سرپرست اداره کل میراث فرهنگی کرمان خبر داد:

کرمان، رتبه اول کشور در راه‌اندازی اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی

کرمان، رتبه اول کشور در راه‌اندازی اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: این استان در زمینه راه اندازی اقامتگاه‌های بوم گردی رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.
يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۵:۳۴
کد مطلب: ۱۱۲۵۵
Share
اسکان نيوز: غلامرضا فرخی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی یکی از مشاغل جدیدی است که توانسته در صنعت گردشگری ازجایگاه خوبی برخوردار شود، افزود: خوشبختانه این نوع از اشتغال علاوه برای ایجاد منابع اقتصادی مناسب، به توسعه گردشگری در مناطق روستایی کمک شایانی کرده است.

وی با اشاره به این‌که تاکنون 250 اقامتگاه بوم گردی در سراسر استان کرمان راه‌اندازی شده است، افزود: در حال حاضر نیز بیش از 100 متقاضی برای راه‌اندازی اقامتگاه بوم‌گردی در استان کرمان وجود دارد.

فرخی تصریح کرد: بیشترین تعداد اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان کرمان در بخش شهداد، خبر شهرستان بافت و شهربابک قرار دارند که در طول سال به ارائه خدمات گردشگری می‌پردازند.

وی با بیان این‌که در ایجاد و راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم گردی نباید فقط به کمیت‌ها توجه کرد، اظهار کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی می‌تواند به افزایش کیفیت این اقامتگاه‌ها منجر شود که در این راستا بزودی دوره‌های مختلفی برگزار خواهد شد.
 
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به این‌که راه اندازی اقامتگاه‌های بوم گردی معرفی فرهنگ بومی و محلی مناطق مختلف استان را فراهم می‌سازد، افزود: استان کرمان به دلیل تنوع اقلیمی بالا قابلیت جذب گردشگر را دارد و راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم گردی در استان، باعث ایجاد تنوع انتخاب در امر اقامت گردشگران داخلی و خارجی می‌شود.
 
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.