مديركل بنادر و دريانوردی استان مازندران مطرح کرد:

افزایش میزان رسوب در دریای خزر به دلیل برداشت بی رویه از جنگل

افزایش میزان رسوب در دریای خزر به دلیل برداشت بی رویه از جنگل
مديركل بنادر و دريانوردی استان مازندران گفت: برداشت بی‌رويه از جنگل و همچنين استقرار كارخانه‌های شن و ماسه در كنار رودخانه‌ها موجب فرسايش خاک و سرازير شدن حجم زياد رسوب به درياي خزر و بنادر شمالی شده است.
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۵:۴۵
کد مطلب: ۱۱۲۹۷
Share
اسکان نيوز: محمدتقی انزان‌پور، مديركل بنادر و دريانوردی استان مازندران  در نشست هم انديشی و بررسی موضوعات مرتبط با لايروبی بنادر شمالی كه با حضور مديركل حفاظت و ايمنی سازمان بنادر و دريانوردی و مديران كل و كارشناسان بنادر نوشهر، انزلی و امير آباد و نمایندگان شرکت خط دریابندر در بندر نوشهر برگزار شد، اظهار کرد: عمليات لايروبی در حوضچه و كانال دسترسی بندر نوشهر طي سال گذشته در مقايسه با مدت مشابه  قبلی رشد 16 درصدی داشته است.

وی با بیان این‌که طی سال گذشته به ميزان 227 هزار 610 متر مكعب لايروبی در حوضچه و كانال دسترسي بندر نوشهر صورت گرفته كه نسبت به مدت مشابه سال قبلي از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است.

انزان پور با اشاره به لزوم كار مطالعاتی در خصوص انباشت رسوب در بنادر شمالي خاطرنشان كرد: متاسفانه برداشت بی‌رويه از جنگل و همچنين استقرار كارخانه‌های شن و ماسه در كنار رودخانه‌ها موجب فرسايش خاک و سرازير شدن حجم زياد رسوب به دريای خزر و بنادر شمالی می‌شود كه نيازمند پيش‌بينی اقدامات اساسی در اين زمينه هستيم.

لايروبی بنادر شمالي را نقطه قوت عملكرد سازمان بنادر در سطح بنادر كشور

علیرضا خجسته، مديركل حفاظت و ايمنی دریانوردی سازمان بنادر و دريانوردی نيز در اين نشست طي سخنانی لايروبی بنادر شمالی را نقطه قوت عملكرد سازمان بنادر در سطح بنادر كشور عنوان كرد.

وي افزود:حجم عمليات لايروبی در بنادر شمالی در دو سال اخير بيش از پيش‌بينی‌های صورت گرفته بود و اين نشان دهنده تشريک مساعی و تعامل سازنده بين مسئولان و كاركنان بنادر شمالی و شركت پیمانکار است.
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.