مسجدجامعی عنوان کرد:

تجمعات اعتراضی را تضمین کنید

تجمعات اعتراضی را تضمین کنید
عضو شورای شهر تهران گفت: چه امنیتی وجود دارد که می خواهند در یک جا جمع شوند و اعتراضات خود را بیان کنند. باید ضمانت های لازم را ایجاد کند که آزادی در اعتراض و پس از اعتراض هم وجود داشته باشد.
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۰:۱۸
کد مطلب: ۱۱۳۰۹
Share
به گزارش اسکان نيوز احمد مسجدجامعی با اشاره به اختصاص جایگاهی برای تجمعات خوب است و باید به فال نیک گرفت، افزود: مصوبه دولت هم مانند مصوبه شورای شهر است. شورا پیش بینی می کرد که وضعیت به سمتی برود که نیاز به تجمعات قانونی جدی تر بشود. اما این مصوبه حتما پیوست هایی نیاز دارد که نقش مدیریت های محلی باید دیده شود.

وی با اشاره به این که نحوه مشارکت های شهری و محلی مورد غفلت قرار گرفته است، تاکید کرد: در حالی که اغلب محلی است و کمتر جنبه ملی پیدا می کند. دولت می تواند مشارکت دادن مدیریت محل و شهرداری در تعیین این جایگاه ها استفاده کند. چرا که بسیاری از فضاهای عمومی در تملک شهرداری است و شناخت نمایندگان مردم از مناسبات اجتماعی بیشتر است. آنها بیشتر از دولت ها که تصمیم ملی می گیرند با اعتقادات مردم درگیر هستند بنابراین مشارکت با نمایندگان مردم می تواند کمک باشد. تجمعات بیشتر جنبه محلی دارد و در حوزه پاسخگویی محلی وجود دارد. حتی در اعتراضات فرامحلی هم شهرداری ها می توانند نقش خوبی ایفا کنند.

مسجد جامعی با اشاره به این که وقتی صالحی در یک راهپیمایی مورد تعرض قرار می گیرد، گفت: برای 4 کارمند شهرداری یا افرادی که پول شان را در موسسات از دست داده اند چه امنیتی وجود دارد که می خواهند در یک جا جمع شوند و اعتراضات خود را بیان کنند. در خیابان بهشت شاهد بودیم که عده ای اعتراض مدنی کردند و بعد در محل کار خودشان شرایط دشواری را متحمل شدند. باید ضمانت های لازم را ایجاد کند که آزادی در اعتراض و پس از اعتراض هم وجود داشته باشد. خواهشم از آقای افشانی این است که این مسائل که به سرنوشت همه مدیریت های محلی بستگی دارد، در دستور کار خود قرار دهند.

محسن هاشمی نیز در مورد اختصاص جایگاهی به تجمعات گفت: جالب است که مصوبه شورای شهر تهران در هیئت تطبیق رد شده است.
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.