مدافع طرح «تفکیک جنسیتی» قالیباف رییس روابط عمومی افشانی می‌شود؟

مدافع طرح «تفکیک جنسیتی» قالیباف رییس روابط عمومی افشانی می‌شود؟
فرزاد خلفی، گزینه تصدی گری روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری تهران، در اجرای طرح موسوم به «تفکیک جنسیتی در شهرداری» ضمن تایید این طرح، به صراحت از آن دفاع کرده بود.
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۰:۵۶
کد مطلب: ۱۱۳۱۵
Share
به گزارش اسکان نيوز، نیمه نخست سال 1393 محمدباقر قالیباف طرحی موسوم به «تفکیک جنسیتی» را در شهرداری کلید زد.

این طرح که با مخالفت جدی فعالان مدنی و فعالان حوزه زنان همراه بود، از سوی برخی نمایندگان وقت مجلس همچون روح الله حسینیان و چهره‌هایی چون احمد خاتمی حمایت شد.

قالیباف گفته بود: «اگر در یک اتاق، یک مجموعه کاری که با هم همکاری می‌کنند و سه یا چهار نفر آنها آقا و سه چهار نفر دیگر خانم هستند و همه در یک رابطه مثلا در رابطه با بودجه فعالیت می‌کنند، می‌توان کاری کرد که آن چهار خانم در یک اتاق و چهار آقا در اتاق دیگری کار کنند.»

او از مدیران خود خواست تنها از کارمندهای مرد در دفاتر خود استفاده کنند و مسئول دفتر، منشی، اپراتور تلفن، تایپیست و مسئول پیگیری و... که در محدوده دفتر کار مدیران اشتغال دارند، باید مرد باشند. شهرداری تهران همچنین خواست در صورت امکان محل کار زنان و مردان از هم جدا شود. دلیل این تفکیک را هم «آرامش و آسایش بیشتر کارکنان» عنوان کردند.

از سوی دیگر، علاوه بر فعالان حوزه زنان که درصدد مبارزه با این طرح برآمدند، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز به این تفکیک جنسیتی واکنش نشان داد.

روز 22تیر سال 1393 بود که فرزاد خلفی هم به عنوان معاون رسانه مرکز ارتباطات و بین‌الملل شهرداری موضع خود را مشخص کرده و در گفتگو با ایلنا گفت: «کارهای منشی‌گری و مسئول دفتری، زمان‌بر و طولانی است و برای راحتی و رفاه حال خانم‌ها این تصمیم اتخاذ شده است که مسئول دفتر و منشی آقا باشند. زنان در چنین مشاغلی اذیت می‌شوند و ممکن است آسیب‌ ببینند و نتوانند به زندگی و خانوادهایشان برسند و در این صورت ممکن است اخلالی در روند زندگی‌شان ایجاد شود.»

لیست اصلاح طلبان با شعار احقاق حقوق زنان و جوانان و با اختصاص ۳۰درصد لیست به زنان رای آورد. امروز نمایندگان مردم در شورای شهر تهران در معرض آزمون واقعی قرار گرفته اند. چرا که با ورود افرادی با سوابق روشن «ضد حقوق زنان» و با تفکرات قرون وسطایی به شهرداری؛ قطعا اعتماد مردم و نهادهای مدنی و فعالان حوزه زنان از اصلاح طلبان سلب خواهد شد.‌

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.