مهندسان قربانی يك دعوا

انصراف مهندسان از شرکت در تجمع اعتراضی/ سازمان نظام مهندسی ساختمان معترضان را تهدید کرد

انصراف مهندسان از شرکت در تجمع اعتراضی/ سازمان نظام مهندسی ساختمان معترضان را تهدید کرد
تنش‌های سریالی سازمان نظام مهندسی ساختمان و وزارت راه و شهرسازی صدای مهندسان را درآورد: «ما را قربانی نكنيد.»تعدادی از مهندسان روز گذشته درمقابل وزارتخانه به عنوان اعتراض به این اتفاقات تجمع کردند.
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۱:۵۵
کد مطلب: ۱۱۳۵۳
Share
به گزارش اسکان نيوز: روز گذشته در مقابل ساختمان اصلی وزارت راه‌و‌شهرسازی، بيش از 60 مهندس ناظر در اعتراض به شيوه‌نامه وزير راه و شهرسازی مبنی بر انتخاب ناظر ساختمان از سوی مالك تجمع كردند. هرچند اين تجمع مسالمت‌آميز بود، اما در نهايت به درگيری انجاميد و آن‌گونه كه حاضران می‌گويند، يكی از اعضا هم دستگير شد. آن‌ها می‌گويند در دعوا سازمان نظام مهندسی و وزارت راه و شهرسازی بر سر پنج درصد حق دريافتی از سوی سازمان نظام مهندسی و گردش مالی هزار ميلياردی آن، اين مهندسان هستند كه در حال قربانی شده‌اند. بيكاری و احضار به شورا انتظامی سازمان نظام مهندسی هم نتيجه هرگونه اعتراضی است كه از سوی مهندسان صورت بگيرد. به گفته برخی، قرار بود حدود 500 نفر در اين تجمع حضور پيدا كنند، اما با تهديد مديران سازمان نظام مهندسی، اين تعداد كاهش پيدا كرد. البته ناگفته نماند كه وجه اشتراك در اين تجمع، اعتراض و گلايه بود اما با دو نگاه متفاوت. يكی هدف مقابل را وزارت راه قرار داده بود و عده‌ای ديگر، سازمان نظام مهندسی را هدف‌گذاری كرده بودند.
 
كسی برای شنيدن حرفمان هم نيامد
 
يكی از معترضان با بيان اين‌كه بيش از 60 نفر از مهندسان مرتبط با ساختمان در اعتراض به شيوه‌نامه ابلاغی وزير راه و شهرسازی در مقابل اين وزارتخانه تجمع كردند، می‌گويد: نه‌ تنها برای شنيدن حرف‌های مهندسان هيچ‌يك از مقامات مسئول در جمع معترضان حضور پيدا نكردند، بلكه درگيری فيزيكی بين حراست وزارتخانه با معترضان ايجاد و يكی از مهندسان نيز از سوی حراست دستگير شد.

اين مهندس حاضر در تجمع، درباره خواسته معترضان می‌گويد: اين بی‌معناست كه ناظر از سوی مالك انتخاب شود. همان‌طور‌كه مجری ذی‌صلاح كه از سوی مالك انتخاب می‌شود، صوری شده است، اين احتمال قريب به يقين است كه اين اتفاق درباره مهندس ناظر نيز بیفتد. می‌خواهيم ناظران طبق روال سابق، از سوی سازمان نظام مهندسی انتخاب شوند، هرچند معتقديم روند انتخاب ناظران بايد شفاف‌سازی شود.

ديگری می‌گويد: مالكان عمدتا کارشان  بسازوبفروش‌ است و عموما حاضر نيستند مهندس مجری سر كار حضور يابد و با پروانه مجری به انتخاب خود كار می‌كنند. بنابراين امری بعيد نيست كه ناظران هم به همين شيوه از سوی بسازوبفروش‌ها انتخاب شوند كه در اين صورت نه تنها اشتغال مهندسان به خطر می‌افتد، بلكه خريداران يا عموم مردم نيز ديگر نمی‌توانند اعتمادی به سازه‌ها داشته باشند، زيرا تخلفات در اين بخش به‌شدت گسترش پيدا می‌كند.

به گفته او، با اين اتفاق چند ميليون مهندس ضرر می‌كنند، زيرا مهندسان نخواهند پذيرفت كه با تعرفه بسيار اندك كار كنند؛ زيرا در مقابل مسئوليت محول‌شده قطعا نمی‌صرفد. ديگری به حق خريدار هم اشاره كرده و می‌گويد‌: ذی‌نفعانی كه ساختمان را خريداری می‌كنند، تضمينی وجود ندارد كه سازه قابل اطمينان دريافت كنند. انتخاب مهندس ناظر از سوی مالك، به اين معناست كه سوداگری یا سرمايه‌گذاری درباره امنيت سازه تصميم بگيرد كه نمی‌توان پذيرفت امری حاكميتی، اين‌چنين تنزل پيدا كند.
 
دعوا سر پول است
 
وقتی از او درباره حرف و حديث‌ها در مورد سهم پنج درصدی سازمان نظام مهندسی می‌پرسم، می‌گويد:‌ اين‌ها بهانه است؛ اين دعوا سر پولی است كه يك سازمان خصوصی به نام سازمان مهندسی از مردم می‌گيرد. مشكل آن‌جاست كه وزارت راه با فساد درون سيستم نظام مهندسی مشكلي ندارد، بلكه با اين مسئله مشكل دارد كه اين پول نبايد به سازمان نظام مهندسی برسد و بايد در اختيار وزارت راه و شهرسازی باشد.
 
‌ به سازمان درصد می‌دهيم، پول به دلال نه
 
آن ديگری به ميان كلامش می‌آيد و سخن همكارش را اين‌گونه ادامه می‌دهد: بعد از آن‌كه در اسفندماه، آقاي وزير شيوه‌نامه را ابلاغ كرد، در مجمع عمومی سازمان نظام مهندسی، مهندسان رای دادند كه اين پنچ درصد را به سازمان بپردازند تا سازمان نظام مهندسی از حقوق مهندسان دفاع كرده و با آرامش خاطر نظارت كند، اما نظارت به مالك ارجاع داده نشود و پول به مراتب بالاتر از اين درصد را به دلال ندهند.
 
ديگری تن صدايش را بالاتر می‌برد تا صدايش شنيده‌ شود: اين موارد آدرس‌غلط‌‌دادن است. برای هيچ‌كدام از دو طرف مهم نيست كه در وسط اين دعوا بر سر پول و منفعت، مهندسان قلع‌وقمع می‌شوند و ذي‌نفعان كه مردم باشند هم آسيب جدی می‌بينند.
 
وزير صدايمان را بشنود
 
يكی ديگر از مهندسان معترض حاضر در اين تجمع، با وجود اعتراض می‌گويد: آمده بوديم تا انتقادهايمان را از سازمان نظام مهندسی به گوش وزير راه و شهرسازی برسانيم. اين مهندس ناظر كه سخنانش تقريبا نقطه مقابل ديگر همكارانش است، ادامه می‌دهد: هر ماه حق‌عضويت به سازمان نظام مهندسی می‌پردازيم و انتظار خدمت داريم، اما سازمان نظام مهندسی تقريبا هيچ‌وقت از اعضا حمايت نمی‌كند و به همين دليل هم‌اكنون بسياری از مهندسان بیكار هستند و حتی برخی از آن‌ها مسافركشی می‌كنند.
 
او می‌گويد: هرچند وزارت راه‌و‌شهرسازی تصميم گرفته بيش از هزار ميليارد تومان گردش مالی سازمان نظام مهندسی ساختمان  را مديريت كند، اما هيچ‌كس به ابلاغيه‌های وزارت راه در سازمان نظام مهندسی اعتنا نمی‌كند و در اين بين مهندسان وسط يك دعوا بين وزارتخانه و سازمان نظام مهندسی گير افتاده‌اند.

اين مهندس معترض با اشاره به تهديد به حضورنداشتن در اين تجمع می‌افزايد: روسا سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان هم در شورا مركزی و هم در استان‌ها علاقه‌ای نداشتند صدای ما به وزير برسد؛ بنابراين هيچ حمايتی از تجمع نكردند. قرار بود با حدود 500 نفر تجمع كنيم، اما با تهديد دوباره مديران سازمان نظام مهندسی ساختمان مبنی بر اين‌كه برای حاضران در تجمع پرونده شورا انتظامی درست می‌كنند، بسياری از حضور در تجمع منصرف شدند؛ زيرا به هر حال آن‌ها هم به فكر معاش خود هستند كه مي‌تواند به اين طريق به خطر بيفتد.
 
خودرايی در سازمان نظام مهندسی ساختمان
 
به گفته او، اگر وزير می‌خواهد فساد سازمان نظام مهندسی ساختمان را از بين ببرد، بايد اساسی كار كند. وزير به‌جای ابلاغيه‌هايی که صادر می‌كند و روسا سازمان نظام مهندسی اصلا به آن توجهی نمی‌كنند، به وضعيت شورا انتظامی سازمان رسيدگی كند؛ زيرا از بين اعضا سازمان نظام مهندسی، چند نفر را به‌عنوان اعضا شورای انتظامی انتخاب كرده‌اند كه آن‍‌ها هم به همين اعضا اصلی وصل هستند و اگر يكی از مهندسان گلايه‌ يا كاری خلاف خواسته آن‌ها بكند، به‌سرعت پرونده‌سازی شده و ‌ در درجه‌بندی‌های متفاوت به مهندسان محكوميت می‌دهند.

او با اشاره به تضاد منافعی كه بين سازمان نظام مهندسی و مجلس ايجاد شده، می‌گويد:‌ اطلاعات اشتباه به مجلس داده‌اند و طوری وانمود مي‌كنند كه سازمان نظام مهندسی واقعا مدافع مهندسان ساختمان است، درحالی‌كه از وقتی فرج‌اله رجبی،  رئيس شورا مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان شده كه نماينده مجلس نيز است، يك خودرايی در سازمان نظام مهندسی ايجاد شده و نمی‌توانيم انتقاداتمان را مطرح كنيم. 
 
مرجع: شرق

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.