سرپرست اداره کل میراث فرهنگی اردبیل:

خانه تشکل‌های مردم نهاد گردشگری اردبیل دایر می‌شود

خانه تشکل‌های مردم نهاد گردشگری اردبیل دایر می‌شود
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: خانه تشکل‌های مردم نهاد گردشگری در این استان دایر می‌شود.
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۴:۰۴
کد مطلب: ۱۱۳۵۵
Share
اسکان نيوز: نادر فلاحی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل صبح چهارشنبه در جمع نمایندگان تشکل‌های مردم نهاد استان اردبیل تصریح کرد: این مهم با هدف ساماندهی فعالیت‌ها و استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد عملیاتی خواهد شد.

او با تاکید به برنامه‌ریزی اختصاص یکی از خانه‌های تاریخی به این منظور، افزود: تشکل‌های مردم نهاد بازوی یاری‌گر دستگاه‌های دولتی هستند و بی‌شک بدون مشارکت بخش خصوصی اجرا بسیاری از برنامه‌ها و اهداف ادارات امکان‌پذیر نخواهد بود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان متذکر شد: این اداره کل نیز به دلیل گستردگی اقدامات نیازمند حمایت و مشارکت سازمان‌های مردم نهاد در اجرا برنامه‌ها است.

فلاحی با تاکید به این‌که تشکل‌های مردم نهاد می‌توانند نسبت به اشتغالزایی حوزه‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اقدام کنند، اضافه کرد: انتظار می‌رود با توجه به این‌که بیکاری دغدغه جدی در استان است، تشکل‌های مردم نهاد با اجرا ایده‌های نو و خلاقانه فرصت‌های شغلی برای اعضا خود و حتی جوانان استان ایجاد کنند.

او متذکر شد: در اجرا ایده‌های خلاقانه که منجر به اشتغال شود بی‌شک اداره کل حامی تشکل‌ها بوده و در صورت نیاز مطابق مقررات تسهیلاتی نیز اختصاص خواهد یافت.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با ذکر مثالی به راه‌اندازی بازارچه‌های صنایع دستی در محورهای پرتردد شهرهای استان اشاره و تصریح کرد: همچنین در معرفی جاذبه‌های گردشگری، صیانت از میراث فرهنگی، اطلاع رسانی و تبلیغات، صیانت از محیط زیست و عرصه‌های گردشگری، طرح‌های پژوهشی و آموزش و توانمندسازی نیازمند مشارکت بخش خصوصی و تشکل های مردم نهاد هستیم.
 
 
مرجع: میراث فرهنگی اردبیل

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.