تخت سلیمان، ظرفیتی که مغفول مانده است

تخت سلیمان، ظرفیتی که مغفول مانده است
فرماندار تکاب گفت: باید کم کاری‌های گذشته در شناساندن تخت سلیمان جبران شود.
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۲:۵۵
کد مطلب: ۱۱۴۹۷
Share
اسکان نيوز: علی مکرمی، فرماندار تکاب در جلسه معارفه مدیر جدید مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان گفت: باید ضعف‌ها و کمبود‌های گذشته در زمینه شناساندن این ظرفیت بزرگ گردشگری را جبران کرده و با معرفی بهتر، تخت سلیمان را در زمینه جذب گردشگر به جایگاه واقعی خود برسانیم.

وی افزود: برای معرفی بهتر و بیشتر تخت سلیمان به کار مضاعف نیازمندیم و در این راستا بهبود زیرساخت‌ها و راه دسترسی این مجموعه ضروری است.

وی بیان کرد: رسیدگی و توجه بیشتر به مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان برای توسعه صنعت گردشگری در تکاب بسیار ضروری است.

مکرمی اضافه کرد: یکی از اقداماتی که می‌تواند در معرفی این مجموعه و جذب گردشگر موثر واقع شود، طراحی و احداث نماد تخت سلیمان و بازساخت یکی از دروازه‌های مجموعه در محل سه راهی تخت سلیمان (سه راهی پهلوان) است.

وی با اشاره به لزوم مساعدت اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان غربی در تخصیص اعتبار برای این پروژه، گفت: برای اجرا این طرح می‌توان از ظرفیت‌های هنری و توانایی هنرمندان منطقه استفاده کرد.

جلیل جباری، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی نیز در این جلسه با اشاره به توجه ویژه دولت به حوزه گردشگری، گفت: ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری و بهبود راه دسترسی به اماکن تاریخی تکاب اختصاص یافته است.

وی افزود: در ۴ سال گذشته جهت‌گیری‌های خوب و مناسبی در زمینه میراث فرهنگی و گردشگری در کشور اتفاق افتاده است.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی بیان کرد: هم اینک ۶ واحد اقامتگاه بوم گردی در تکاب وجود دارد و برای افزایش این اقامتگاه‌ها تسهیلات مناسبی پرداخت می‌شود.

جباری گفت: راه دسترسی به مجموعه آبگرم روستا گردشگری قینرجه تکاب نیز به زودی اصلاح می‌شود.
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.