رحیمی:

شکایتی از قطع درختان چهارباغ واصل نشده است

شکایتی از قطع درختان چهارباغ واصل نشده است
دادستان عمومی و انقلاب اصفهان گفت: طبق قانون گسترش فضا سبز، اگر درختان چهارباغ به صورت غیر ضروری توسط شهرداری قطع شده باشد خلاف قانون است و وظیفه تشخیص ضرورت نیز بر عهده خود شهرداری است. اما شهرداری اصفهان قطع درختان را با کاشت درخت جدید جبران کرده است.
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۶:۱۷
کد مطلب: ۱۱۵۶۷
Share
اسکان نيوز: حسن رحیمی، دادستان عمومی و انقلاب اصفهان صبح امروز (چهارشنبه) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مطابق با قانون کسانی که حق‌آبه دارند، حق آن‌ها محفوظ است، اما در حال حاضر و در سال آبی جاری، آبی وجود ندارد که کسی حق‌آبه داشته باشد.

وی ادامه داد: مدیران استان و تاکید دادستانی همواره بر این اصل بوده است که خط قرمز باید آب شرب مردم باشد، اما با این حال حق کشاورزان همچنان محفوظ باقی بماند. اکثر مناطق کشور درگیر این مشکل هستند.

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان در رابطه با قطع درختان چهارباغ توسط شهرداری اصفهان که به منظور اجرا پروژه مترو انجام شده است، افزود: گاهی اوقات یک پروژه شهری اقتضائاتی اجتناب ناپذیر دارد که نمی‌توان راهکار دیگری برای آن‌ها در نظر گرفت.

وی ادامه داد: طبق قانون توسعه فضا سبز، هرکس به دلایلی غیر ضروری اقدام به قطع درخت کند متخلف است و باید با جریمه نقدی یا کاشت دوباره درخت، قطع درختان را جبران کند. در پروژه مترو اصفهان شهرداری درخت‌هایی جایگزین کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان گفت: وظیفه تشخیص ضرورت قطع درخت، نظارت بر جبران خسارت وصادر کننده مجوز قطع درخت خود شهرداری است. شکایتی از قطع درختان چهارباغ به دادستانی اصفهان واصل نشده است.
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.