مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضا سبز شهرداری اصفهان:

۵۰ هزار اصله درخت در اصفهان خشک شد/جنگل‌های شرق در حال نابودی

۵۰ هزار اصله درخت در اصفهان خشک شد/جنگل‌های شرق در حال نابودی
مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضا سبز شهرداری اصفهان گفت: ۵۰ هزار اصله درخت در اصفهان خشک شده است و هر روز بخاطر هشدار سقوط درختان خشک شده بدنبال شناسایی این درختان و قطع آن‌ها هستیم.
شنبه ۲ تير ۱۳۹۷
ساعت ۱۶:۰۲
کد مطلب: ۱۱۶۳۰
Share
اسکان نيوز: فروغ مرتضایی‌نژاد، مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضا سبز شهرداری اصفهان اظهار کرد: آبی برای آبیاری فضا سبز و درختان اصفهان در دست نداریم و همین مسئله سبب شده که از سه میلیون اصله درختی که در شهر اصفهان است، ۵۰ هزار اصله درخت از سال گذشته تاکنون خشک شود.

وی بیان کرد: آبیاری فضا سبز و درختان از طریق چاه‌های در اختیار شهرداری، آب رودخانه زاینده رود و یا از طریق پساب صورت می‌گرفت.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضا سبز شهرداری اصفهان تصریح کرد: بسیاری از چاه‌های در اختیار شهرداری که نیمه خشک یا خشک شده است، رودخانه هم که از سال گذشته تاکنون باز نبوده و پساب فاضلابی هم تاکنون در اختیار ما قرار نداده‌اند.

جنگل‌های شرق اصفهان در حال نابودی است

وی با بیان این‌که ۱۴۰ لیتر پساب از تصفیه خانه سپاهان شهر در اختیار شهرداری قرار گرفته است اما به دلیل حساسیت وضعیت کشاورزان شرق اصفهان، این پساب در اختیار ما قرار نگرفته است، گفت: وضعیت فضای سبز شهر اصفهان اصلا خوب نیست و خشکسالی آسیب بسیار جدی را تاکنون وارد ساخته است.

مرتضایی‌نژاد با اشاره به این‌که جنگل شرق اصفهان در حال نابودی کامل است، گفت: یک هزار هکتار جنگل شرق با یک دهم آب مورد نیاز آن هم به شکل پساب و به صورت بسیار بی‌کیفیت  آبیاری می‌شود که آسیب رسان است.

وی در پاسخ به این سئوال که در وضعیت بی‌آبی و آلودگی هوا، نگهداری فضا سبز بسیار پر اهمیت است و چگونه امکان دارد که اقدامی برای نگهداری درختان و فضا سبز اصفهان نشود، گفت: زمانی که شرب اولویت اول قرار بگیرد به طور قطعی هیچ آبی برای نگهداری فضای سبز در اختیار ما قرار نمی‌دهند.

عمق فاجعه خشک شدن فضا سبز اصفهان در حاشیه زاینده رود قابل مشاهده است

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضا سبز شهرداری اصفهان بیان کرد: خشکسالی و نرسیدن آب به درختان باعث شده که با درختان خشک شده و هشدار سقوط درختان مواجه شویم و به همین منظور شناسایی این درختان و قطع آن‌ها در اولویت قرار گرفته است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضا سبز شهرداری اصفهان افزود: وقتی از کنار زاینده رود عبور کنیم و نگاهی به فضا سبز حاشیه رودخانه بیندازیم به طور قطع عمق فاجعه و خشک شدن بسیاری از درختان را خواهیم دید.

وی از خشک شدن ۴۰ درصدی چاه‌های تحت پوشش شهرداری خبر داد و گفت: در گذشته که رودخانه به صورت فصلی باز بود بسیاری از چاه‌ها پر آب بود اما چون از یکسال‌ونیم گذشته هیچ آبی به چاه‌ها نرسیده است، با خشک شدن تعداد عمده چاه‌ها مواجه ایم و دبی آب بسیار کاهش یافته است.
مرجع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.