بررسی پدیده «رانت و تخلف» در مدیریت شهری

بررسی پدیده «رانت و تخلف» در مدیریت شهری
پدیده رانت و تخلف در مدیریت شهری با حضور رئیس سازمان بازرسی شهرداری، رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران و حبیب‌زاده عضوشورای شهر تهران چهارشنبه ۶ تیر در سالن شیبانی شورای شهر تهران بررسی می‌شود.
دوشنبه ۴ تير ۱۳۹۷
ساعت ۱۰:۴۱
کد مطلب: ۱۱۶۸۲
Share
اسکان نيوز: در این نشست که اولین برنامه از سلسله نشست‌های ارائه پژوهش‌های مدیریت شهری مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران است حسن عابدی جعفری، مجری طرح سنجش فساد در شهرداری تهران و حامد رحمانی، مجری بررسی الگو‌های حکمرانی مبارزه با فساد در شهرداری‌ها به بیان نتایج پژوهش‌های خود می‌پردازند. موضوع مبارزه با فساد و شفاف‌سازی امور در شهرداری شیشه‌ای از شعار‌های مدیریت شهری کنونی کلان‌شهر تهران بوده و شهروندانی که فساد در شهرداری را یکی از معضلات بزرگ این سازمان تلقی می‌کردند در صددند تا راهکار‌ها و برنامه‌های مجموعه مدیریت شهری بهاین منظور را شناخته و نتایج آن را ببیند.

بر همین اساس در نشست بررسی پدیده رانت و فساد در مدیریت شهری تلاش می‌شود به پرسش‌های زیر پرداخته شود:

سطح فساد و تخلف اداری در شهرداری تهران چه میزان است و علت این که به طور معمول شهرداری‌ها در رتبه‌های نخست در این خصوص قرار دارند چیست؟

سنجش علمی پدیده فساد در شهرداری تهران چگونه ممکن است و چگونه با تداوم سنجش فساد می‌توان با آن مقابله کرد؟

عوامل اصلی بروز فساد اداری در مجموعه شهرداری چیست و مقابله با کدام یک از آن‌ها می‌تواند تأثیرات سریعتر و عمیق‌تر در ارتقاء سلامت برجای بگذارد؟
 
گفتنی‌است مأموریت اصلی مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهری تهران تمرکز بر چالش‌ها و تدوین راهکار و برنامه برای ارتقاء عملکرد مدیریت شهری استکه تا کنون طرح‌های پژوهشی متعددی در این راستا انجام شده است و اکنون این مرکز در نظر دارد با تعامل با شورای اسلامی شهر تهران ومدیران عالی شهرداری تهران در موضوعات دارای اولویت شهر، طی سلسله نشست‌های علمی به بررسی پژوهش‌های صورت گرفته و ارائه راهکارهای اجرایی در موضوعات بپردازد.

افشین حبیب‌زاده عضو شورای اسلامی شهر تهران، محمدجواد شیرازی رئیس سازمان بازرسی شهرداری و محمدرضا جوادی‌یگانه رئیس مرکزمطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران در این نشست حضور خواهند داشت.

نشست اول از این مجموعه روز چهارشنبه ۶ تیرماه از ساعت ۱۶ در سالن شیبانی شورای اسلامی شهر تهران تشکیل می‌شود و حضور اصحاب رسانه، کارشناسان مسائل شهری و تمامی شهروندان علاقمند به آینده تهران در این برنامه آزاد است.
 


  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.