نمایشگاه‌های صنایع دستی پایگاه اصلی حمایت از کالا ایرانی

نمایشگاه‌های صنایع دستی پایگاه اصلی حمایت از کالا ایرانی
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی نمایشگاه‌های صنایع دستی را یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های اصلی حمایت از کالا ایرانی دانست.
چهارشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۷
ساعت ۱۱:۰۱
کد مطلب: ۱۲۰۰۲
Share
اسکان نيوز: مرتضی آبدار، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی تبریز 2018، بر اهمیت حمایت از کالا ایرانی در قالب پشتیبانی از صنایع دستی تاکید کرد و گفت: امسال حمایت از کالای ایرانی در راس امور نهادهای دولتی و غیردولتی کشور قرار گرفته و در صورت تحقق آن شاهد جهش بزرگی به سوی تحقق اقتصاد بدون نفت خواهیم بود.

آبدار برپایی نمایشگاه‌های صنایع دستی را یکی از پایگاه‌های اصلی عرضه و معرفی محصولات هنری دستی، دانست و گفت: نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی تبریز 2018 فرصتی مناسب برای تعامل زنده و معرفی ظرفیت انکارناپذیر صنایع دستی در راستا رونق چرخه اقتصادی  و همچنین تقویت حوزه گردشگری منطقه و کشور خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در خصوص نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی تبریز 2018، گفت: این نمایشگاه با 98 غرفه هنرمندان استانی،  107 غرفه مهمان از سایر استان های کشور، 2 غرفه مهمان خارجی و 13 غرفه مختص ادارات، تشکل های مردم نهاد و دانشگاه ها و در مجموع 220 غرفه در سالن امیر کبیر در حال برگزاری است، که امیدواریم فرصت مناسبی برای هنرمندان ما جهت معرفی دست ساخته های خود باشد.

آبدار بیان کرد: برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های مختلف از جمله صنایع دستی یکی از اقدامات اداره کل در راستا توسعه گردشگری است، چراکه در کنار ایجاد زمینه معرفی تبریز در عرصه بین‌المللی، امکان آشنایی گردشگران با هنرها و آیین‌های سنتی تبریز و استان را فراهم می آورد.

گفتنی است این نمایشگاه که در 63 رشته صنایع دستی در حال برگزاری است، از 12 تیر تا 16 تیر، از ساعت 16 الی22، در سالن امیر کبیر در محل دایمی نمایشگاه‌های بین المللی تبریز میزبان گردشگران و شهروندان عزیز خواهد بود.
مرجع: میراث فرهنگی آذربایجان شرقی

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.