سهم ناچیز آذربایجان غربی از اقامتگاه‌های بوم‌گردی

سهم ناچیز آذربایجان غربی از اقامتگاه‌های بوم‌گردی
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی با وجود دارا بودن ظرفیت های بی‌بدیل طبیعی و تاریخی در مناطق روستایی و تنوع قومیتی که جلوه‌هایی بکر در آبادی‌های دور و نزدیک این استان خلق کرده، سهم ناچیزی از اقامتگاه‌های بوم گردی دارد و شکوفایی آن نیازمند همت و مشارکت روستاییان است.
چهارشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۷
ساعت ۱۳:۵۹
کد مطلب: ۱۲۰۲۳
Share
اسکان نيوز: حسین امامی، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی با بیان این‌که تاکنون از بابت اسکان مسافرین به استان با کمبود محل اقامتی مواجه نبودیم، افزود: امسال 93 واحد اقامتی اعم از هتل، هتل آپارتمان، مهمان پذیرو مجتمع خدماتی رفاهی در سطح استان پذیرای مسافران تابستانی است که نسبت به سال گذشته 3 واحد اقامتی به محل های اقامتی مسافرین اضافه شده است.

وی با اشاره به شناسایی ۴۹ روستای هدف گردشگری در استان اضافه کرد: روستاها و مناطق عشایری استان دارای ویژگی‌های خاصی از نظر آب و هوای مناسب، تنوع طبیعت و چشم‌اندازهای بکر و انواع خوراک و غذاهای بومی هستند و می‌طلبد بخش دولتی و خصوصی با همکاری مشترک از این ظرفیت نهایت استفاده را ببرند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی با اشاره به 7 واحد اقامتگاه بوم‌گردی در روستا استان، اظهار کرد: این واحدهای بوم گردی با ظرفیت روزانه 70 نفر اماده ارائه خدمات به مسافرین تابستانی است.

وی تصریح کرد: واحدهای اقامتی بوم‌گردی استان در روستاهای نصرت آباد و بابا نظر تکاب، روستای بالاگیر اشنویه و روستای لیلانه سردشت ارائه خدمات می دهند.

امامی، توسعه واحدهای بوم‌گردی را جز اولویت‌های این اداره کل عنوان کرد و گفت:  مشارکت روستاییان در توسعه واحدهای بوم‌گردی علاوه بر شناساندن جاذبه‌های روستا و انتقال فرهنگ، آئین و رسومات هر منطقه به گردشگران زمینه رونق کسب و کار و درامد را برای اهالی منطقه فراهم می‌کند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی با تاکید براین‌که معرفی روستاهای گردشگری به گردشگران داخلی و خارجی سبب ایجاد فرصت‌های شغلی می‌شود، عنوان کرد: می‌توان با عرضه کالاها و تولیدات روستاییان زمینه ایجاد اشتغال پایدار را فراهم کرد.

وی با بیان این‌که در کشورهای خارجی از کوچکترین فرصت  برای حضور گردشگر استفاده می‌کنند، تصریح کرد: با وجود تلاش‌های این اداره در راستا توسعه صنعت بوم‌گردی در روستاهای استان هنوز روستاییان انچنان که باید از این بستر توسعه استقبال نکردند و فرهنگ آن در روستاها جا نیفتاده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی یادآور شد: توجه به جاذبه‌های گردشگری، ساماندهی جاده‌ها و مسیرهای جاذبه‌های تاریخی و ایجاد امکانات رفاهی مناسب از مولفه‌های اصلی رونق بوم‌گردی و گردشگری در این استان به شمار می‌رود.
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.