در جلسه شورای شهر مطرح شد:

انتصاب مدیران زیر دیپلم در شهرداری کرج/ آفتی به‌نام استخدام سفارشی

انتصاب مدیران زیر دیپلم در شهرداری کرج/ آفتی به‌نام استخدام سفارشی
تحصیلات ۵۰ نفر از مدیران ارشد شهرداری کرج در حد دیپلم و زیر دیپلم است، این موضوعی بود که در جلسه علنی شورای شهر مطرح شد.
چهارشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۷
ساعت ۱۵:۵۶
کد مطلب: ۱۲۰۴۲
Share
اسکان نيوز: حسین محمدی صبح چهارشنبه در هفتا ویکمین جلسه علنی شورای شهر به عدم پاسخگویی شهرداری کرج در خصوص تذکرات شورا که در راستا صیانت از حقوق شهروندان مطرح می‌شود، اشاره کرد و ضمن انتقاد شدید، ابراز تاسف کرد که اهتمامی برای اجرای مصوبات شورا دیده نمی‌شود.

وی به مصوبات کمیسیون محیط‌زیست شورا اشاره کرد که در صحن علنی تائید شده‌اند و گفت: شهرداری کرج مکلف به تشکیل ستاد مدیریت بحران شهری و ستاد مدیریت مخاطرات شهری در راستای پیشگیری و مقابله با حوادث طبیعی و غیرطبیعی بوده است ولی متأسفانه اقدامی برای
۵۰ نفر از مدیران ارشد شهرداری کرج در حد دیپلم و زیر دیپلم سواددارند
عملیاتی شدن آن‌ها انجام‌نشده است.

عضو شورای شهر کرج با تاکید بر این‌که طبق آمار موجود بیش از پانزده مصوبه مهم کمیسیون همچنین تذکراتی که مطرح‌شده بدون پاسخگویی باقی‌مانده است، گفت: بی‌توجهی به مصوبات و تذکرات شورا توهین به شأن و جایگاه نظارتی این نهاد است.

محمدی با اشاره به این‌که مردم تا کی باید تاوان بی‌برنامگی شهرداری کرج در حوزه مدیریت بحران را بپردازند، گفت: بارها شاهد غافلگیری مسئولان به دنبال وقوع حوادث طبیعی و غیرطبیعی بوده‌ایم، نقص‌های موجود به دلیل نبود برنامه است.

وی در بخش دیگری بابیان این‌که ۵۰ نفر از مدیران ارشد شهرداری کرج در حد دیپلم و زیر دیپلم سواددارند، گفت: این موضوع چیزی شبیه به شوخی است.

عضو
آیا برخی از مدیران ارشد شهرداری کرج تاکنون مصوبات شورا را مطالعه کرده یا به درک صحیحی از آن دارند
شورای شهر کرج با طرح این سئوال که آیا شهرداری کرج به لحاظ منابع انسانی به افراد فارغ‌التحصیل و چهره‌های علمی و دانشگاهی دسترسی ندارد، گفت: چرا مسئولیت‌های مهم و راهبردی باید در اختیار افرادی با تحصیلات پایین باشد، آیا این خیانت به مردم و اتلاف بیت‌المال نیست.

محمدی با تاکید بر این‌که پارتی‌بازی و انتصابات سفارشی و استخدام‌های فامیلی در شهرداری کرج عرصه را بر شکوفایی نیروهای متخصص و توانمند مسدود و محدوده کرده است، گفت: به همین دلیل اهتمامی برای انجام کارهای بزرگ مشاهده نمی‌شود، امروز مصوباتی مانند نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی که با سلامت عمومی جامعه و مقابله با تهدیدات زیست‌محیطی ارتباط مستقیمی دارد، روی زمین‌مانده و این ضعف‌ها ریشه در سپردن مسئولیت‌ها به دست افراد
بارها در خصوص رعایت موارد ایمنی در بازارچه‌های موقت سطح شهر تذکر داده شد، اما مباحث کارآفرینی و ساماندهی دست‌فروشان مانع از توجه به آن‌ها شده است
ضعیف است.

محمدی با طرح این سئوال که آیا برخی از مدیران ارشد شهرداری کرج تاکنون مصوبات شورا را مطالعه کرده یا به درک صحیحی از آن دارند، گفت: اگر این‌چنین بود مصوباتی مانند راه‌اندازی «بی. آر. تی»، نصب کاتالیروز بر روی تاکسی‌ها، از رده خارج کردن ناوگان فرسوده اتوبوس‌رانی، تخصیص بخشی از فرصت‌های تبلیغاتی سطح شهر به آموزش‌های همگانی حوزه زیست‌محیطی و غیره روی زمین نمی‌ماند.

در ادامه احد رسولی ضمن همدردی باکسانی که در حادثه آتش‌سوزی بازارچه دست‌فروشان کرج دچار خسارت شده‌اند، بر جمع‌آوری بازارچه‌های غیراستاندارد تاکید کرد و گفت: این حادثه دل‌خراش با خسارات مادی سنگینی بار دیگر آسیب‌پذیری چنین بازارچه‌های موقت را گوشزد کرد.

عضو شورای شهر کرج با تاکید بر این‌که نظارت و مدیریت این مجموعه با غفلت و سهل‌انگاری همراه بوده است، گفت: بارها و بارها اعلام شد که
لیست املاک شهرداری کرج، میزان بدهی‌ها و مطالبات اعم از شخصیت‌های حقیقی و حقوقی، دولتی یا خصوصی اعلام شود
طراحی این بازارچه ضعیف و غیراستاندارد است، مدیریت این مجموعه نسبت به بیمه آتش‌سوزی اقدامی نکرده بود و از اجرای حداقل استانداردها به‌خصوص ایمنی و بیمه غفلت کرده بود.

رسولی با تاکید بر اینکه برای جلوگیری از وقوع چنین حوادثی فقط شناسایی مقصران کافی نیست، گفت: انتظار می‌رود در قالب ستاد ویژه‌ای متشکل از نماینده فروشندگان، مالک زمین، نمایندگان شهرداری، شورای اسلامی شهر، فرمانداری، فرماندهی نیروی انتظامی، دادستانی شهر کرج به وضعیت بازارچه رسیدگی شود.

وی در بخش دیگری ارائه لیست املاک شهرداری کرج به شورای اسلامی شهر و اعلام دقیق میزان بدهی‌ها و مطالبات شهرداری کرج اعم از شخصیت‌های حقیقی و حقوقی، دولتی یا خصوصی را خواستار شد و از سرپرست شهرداری خواست نسبت به موضوعات ارائه‌شده پاسخگو باشد.
 
مرجع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.