فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان:

سومین متهم حادثه ایرانشهر دستگیر شد

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: سومین متهم حادثه تجاوز در شهرستان ایرانشهر دقایقی پیش دستگیر شد.وی تصریح کرد: تلاش برای دستگیری متهم چهارم ادامه دارد. سردار محمد قنبری بیان کرد: پیش از این 2 متهم دیگر این پرونده دستگیر شده بودند.
جمعه ۱۵ تير ۱۳۹۷
ساعت ۱۱:۱۶
کد مطلب: ۱۲۰۶۵
Share
اسکان نيوز: سردار محمد قنبری اظهار داشت: با تلاش و پیگیریهای اطلاعاتی ماموران انتظامی استان سومین متهم حادثه ایرانشهر شب گذشته دستگیر شد.

وی تصریح کرد: تلاش برای دستگیری متهم چهارم ادامه دارد.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان بیان کرد: پیش از این 2 متهم دیگر این پرونده دستگیر شده بودند.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان 31 خرداد گفته بود: دومین متهم پرونده آدم ربایی و تجاوز به عنف ایرانشهر امروز/پنجشنبه/ با همکاری ریش سفیدان و معتمدان شهرستان دلگان و خانواده وی تحویل مراجع قضایی شد.

حجت الاسلام علی موحدی راد اظهار داشت: این متهم با همکاری ریش سفیدان، رییس دادگاه فنوج و خانواده اش، خود را به دادگاه فنوج معرفی کرد.

وی افزود: این فرد از طریق دادگاه فنوج تحویل ماموران شد تا برای تحقیق به دادسرای ایرانشهر اعزام شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: متهم نخست این پرونده هفته گذشته بلافاصله بعد از اعلام شکایت یک شاکی دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده بود.

موحدی راد با بیان اینکه این پرونده چهار متهم دارد، افزود: 2 متهم دیگر این پرونده شناسایی شده و تحت تعقیب هستند.

 رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان نیز پیش از این گفته بود: 2 نفر در حاشیه این پرونده در زاهدان و ایرانشهر دستگیر شدند که یک نفر آنان به اتهام تحویل سلاح به متهمان در زاهدان و یک نفر دیگر به جرم تحریک جوانان در جریان اجتماع شماری از مردم ایرانشهر در این شهرستان دستگیر شدند.

یکی از روحانیون ایرانشهر در خطبه های نماز عید فطر ادعا کرده بود که به 41 دختر در ایرانشهر تجاوز شده است که متعاقب پخش این خبر مراجع رسمی ایرانشهر و استان سیستان و بلوچستان ضمن تکذیب این آمار اعلام کردند: تنها سه نفر شاکی برای این موضوع به مراجع انتظامی و قضایی مراجعه کرده اند که 2 نفر آنان حاضر به مراجعه به پزشکی قانونی شده بودند و با انجام آزمایشات لازم تجاوز به یک نفر آنان مورد تایید قرار گرفت.

ایرانشهر در 337 کیلومتری جنوب زاهدان قرار دارد. 
مرجع: ایرنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.