بعد از تعطیلی چند ساله موزه مطرح شد:

نمایش مجدد اشیا تاریخی شهرستان خلخال در موزه تازه تاسیس

نمایش مجدد اشیا تاریخی شهرستان خلخال در موزه تازه تاسیس
سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خلخال از نمایش مجدد اشیا تاریخی در موزه تازه تاسیس شهرستان خلخال از توابع استان اردبیل خبر داد.
شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۷
ساعت ۱۴:۰۰
کد مطلب: ۱۲۰۹۸
Share
اسکان نيوز: محمدرضا شایقی، سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خلخال  ظهر شنبه با اعلام این خبر تصریح کرد: در چند سال گذشته موزه شهرستان خلخال به دلیل نشت رطوبت به بنای آن تعطیل شده بود.

او افزود: عملیات مرمت ساختمان موزه اخیرا شدت یافته و با توجه به بازگشایی مجدد موزه در ماه‌های آینده می‌توان زمینه نمایش آثار تاریخی شهرستان را فراهم کرد.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خلخال یادآور شد: اشیا تاریخی این موزه به صورت امانت به مرکز استان انتقال یافته که با بازگشایی آن مجددا به شهر خلخال انتقال می‌یابد.

شایقی زمان بازگشایی موزه را هفته دولت سال جاری عنوان و اضافه کرد: به منظور معرفی قابلیت‌های تاریخی و میراثی این شهرستان برنامه‌هایی تدارک دیده شده است.

او افزود: از جمله این‌که با هدف معرفی قابلیت‌های شهرستان خلخال درمرداد ماه امسال،  همایش ملی گردشگری و سرمایه‌گذاری در این شهرستان با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خلخال تاکید کرد: همچنین مقدمات برپایی جمعه بازار در طول فصل تابستان با معرقی قابلیت‌های گردشگری، صنایع دستی و غذاهای بومی آماده‌سازی شد.
مرجع: میراث فرهنگی اردبیل

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.