پشت پرده آتش‌سوزی بازارچه پونه گلشهر/ تخلف شهرداری کرج در واگذاری زمین

پشت پرده آتش‌سوزی بازارچه پونه گلشهر/  تخلف شهرداری کرج در واگذاری زمین
درحالی که دادستانی کرج حادثه آتش‌سوزی بازارچه پونه گلشهر را غیرعمدی اعلام کرد اما برخی از شاهدان ماجرا بر این باور هستند که در روز حادثه افرادی را دیده‌اند که قصد آتش زدن بازارچه را داشته‌اند و از سوی دیگر به تازگی مواردی مطرح شده که از سومدیریت احتمالی در شهرداری کرج خبر می‌دهد.
دوشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۷
ساعت ۱۹:۱۰
کد مطلب: ۱۲۱۶۴
Share
فاطمه کریمخان: در هفته گذشته بازارچه پونه گلشهر به دلایل نامعلومی آتش گرفت و تمامی این بازرچه در آتش سوخت. گرچه برخی از دستفروشان مدعی شدند که در روز حادثه چند موتورسوار که گالن بنزین در دست داشته‌اند در اطراف بازارچه دیده شده‌اند اما تاکنون دلیل این آتش‌سوزی به صورت رسمی از سوی نهادهایی مربوطه اعلام نشده است.

به گزارش اسکان نيوز، به تازگی مواردی مطرح می‌شود که از سومدیریت در شهرداری کرج و دعوا این نهاد با مالک اصلی ملک سوخته شده خبر می‌دهد.

براساس شنیده‌ها زمین بازارچه گلشهر کرج که دارای متراژ زیادی است در حقیقت متعلق به فردی بوده که به همراه فرزندانش در آمریکا ساکن است. این زمین دو یا سه سال پیش با هدف جمع‌آوری و تجمع دست.فروشان در یک مکان مشخص دیوار کشی شد. اما شهرداری منطقه بدون اجازه صاحب ملک، زمین را تصرف و تقسیم کرد. طبق قرارداد شهرداری با دستفروشان هر فرد متعهد شد تا ماهیانه مبلغ یک میلیون تومان اجاره پرداخت کند.

به گزارش اسکان نيوز، یک سال پیش مالک این زمین برای تعیین تکلیف و احتمالا فروش آن به یک بانک اقدام کرد که با تصرف زمین مواجه شده؛ مالک در هنگام تلاش برای اخراج دستفروشان و تصرف دوباره ملکش، با  قرارداد شهرداری و دستفروشان  مواجه شده و نهایتا از شهرداری خواست تا زمین را تحویل دهد.

از سوی دیگردستفروشان با استناد به قرارداد با شهرداری، از تخلیه ملک خودداری کردند. مالک هم  به علت تصرف و اجاره دادن ملک بدون اجازه از شهرداری شکایت کرد و شهرداری محکوم به پرداخت جریمه، اجاره ملک به مالک و تخلیه زمین شد. دستفروشان هم به دلیل مخالفت با تخلیه ملک از شهرداری شکایت کردند.

 گفتنی است که با طولانی شدن پروسه بازگرداندن زمین، بانک مشتری زمین از خرید آن منصرف شد و در نتیجه مالک علیه شهرداری ادعا خسارت کرد که یک بار دیگر دعوا حقوقی را برد و از شهرداری خواست یا خسارت بدهد یا زمین را به قیمت بخرد که (ظاهرا) شهرداری منطقه مایل یا قادر به خرید نبوده است.

اما یکی از دستفروشان شاهد در روز حادثه می‌گوید: روز حادثه آتش‌سوزی سه موتور سوار با گالن‌های بنزین به محل آمده همه جا را آلوده به بنزین و آتش به پا کردند. چند روز بعد هم شهرداری برای جمع‌آوری داربست‌های باقی مانده اقدام کرد. این در حالیست که هیچ نهادی پاسخگو قرارداد دستفروشان و شهرداری نیست.

به گزارش اسکان نيوز، بعد از آتش‌سوزی، شهرداری منطقه تلاش کرده زمین را به مالک اصلی برگرداند اما وکلا مالک قبول نکردند که زمین سوخته را پس بگیرند و همچنان ادعا خسارت و درخواست دریافت غرامت و اجاره گرفته شده از دستفروشان در حد اقل دو سال اخیر را دارند.
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.