مدیر بافت و بناهای تاریخی شهر تهران:

لاله‌زار و سینماهایش بالاخره احیا می‌شوند

لاله‌زار و سینماهایش بالاخره احیا می‌شوند
مدیر بافت و بناهای تاریخی شهر تهران گفت: برنامه‌های مختلفی در حوزه احیا مجدد مجموعه‌های فرهنگی لاله‌زار با مدیریت رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، شهرداری و سازمان زیباسازی شروع خواهد شد.
دوشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۷
ساعت ۲۲:۲۲
کد مطلب: ۱۲۱۶۸
Share
اسکان نيوز: بارهاوبارها سخن از مرمت و احیا اماکن تاریخی لاله‌زار و تبدیل این خیابان تاریخی به یک محور فرهنگی- هنری- تاریخی به میان آمده است. امری که تا کنون محقق نشده اما با پیگیری‌های رسانه‌ای یکی از مهم‌ترین بناهای آن یعنی خانه دایی جان ناپلئون مرمت شده است.

اما روز پنج شنبه ۱۴ تیرماه، محمدجواد حق‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی تهران از محور لاله زار بازدید کرد. در این بازدید که به همراه برزین ضرغامی، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ کیهان محمدخانی، قائم مقام مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران و شهردار منطقه ۱۲ و مدیرکل بافت‌های تاریخی معاونت شهرسازی شهرداری تهران صورت پذیرفت از گذر نمایش (حد فاصل میدان امام خمینی(ره) تا میدان فردوسی) و محور لاله زار دیدن شد.

حال پس از این بازدید، امروز دوشنبه ۱۸ تیر ۹۷ علی‌محمد سعادتی خبر می‌دهد: فردا نخستین جلسه هماهنگی برای مرور برنامه‌هایی که تا کنون برای خیابان لاله‌زار تهیه شده و قابلیت اجرا دارد، برگزار می‌شود. هرچند موضوع لاله‌زار از سال ۹۵ در دستور کار شهرداری قرار داشته است و آخرین اقدام هم سنگفرش کردن کوچه رفاهی و بستن آن روی خودروها و موتور سیکلت‌ها و احیا خانه اتحادیه ( دایی جان ناپلئون) بوده است.

مدیر بافت و بناهای تاریخی شهر تهران ادامه می‌دهد: اکنون به دنبال آن هستیم تا با حمایت شهرداری، شورای شهر و وزارت فرهنگ و ارشاد، سینماهای لاله‌زار کم کم این ظرفیت را پیدا کند تا به مکانی فرهنگی- نمایشی تبدیل شود و امیدواریم این اقدام انگیزه‌ای شود برای سایر مالکین دارای بناهایی با کالبد تاریخی در محدوده خیابان لاله‌زار که با مرمت و احیا بناهای تاریخی، لاله‌زار شکلی فرهنگی- هویتی به خود بگیرد.

او همچنین در پاسخ به این پرسش که خانه اتحادیه چه زمانی به روی عموم گشوده می‌شود، گفت: مسئولان سازمان زیباسازی باید در این زمینه پاسخ بدهند اما در بازدیدی که از مجموعه داشتیم هنوز مقداری از کارها باقی مانده است اما در مجموع روند مرمت خانه اتحادیه در مراحل نهایی خود قرار دارد.
 
مرجع: چمدان

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.