طرح درخواست انتقال اشیا تاریخی اردبیل از موزه‌های دیگر به استان

طرح درخواست انتقال اشیا تاریخی اردبیل از موزه‌های دیگر به استان
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: در پی تاکید استاندار، انتقال اشیا تاریخی اردبیل از موزه‌های شهرهای دیگر به استان در دست پیگیری است.
سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷
ساعت ۱۴:۴۲
کد مطلب: ۱۲۱۹۱
Share
اسکان نيوز: نادر فلاحی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در جلسه هم‌اندیشی با هنرمندان قلم‌زنی استان اردبیل، تصریح کرد: با توجه به این‌که برخی اشیا استان در موزه‌های استان‌های دیگر نگه‌داری می‌شود، درخواست انتقال برخی اشیا به موزه‌های استان با  سازمان میراث فرهنگی مطرح شده است.

او با اذعان به این‌که انتقال اشیا تاریخی به خود استان از مطالبات جدی مردم اردبیل است، اضافه کرد: در سال‌های گذشته برخی اشیا و اموال منقول خزانه مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین از استان خارج و جهت نگه‌داری به موزه‌های دیگر انتقال یافته است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان متذکر شد: پیرو تاکید استاندار در نظر داریم برخی اشیا تا چهارم مرداد ماه یا روز اردبیل به استان انتقال یافته و در معرض دید عموم قرار گیرد که در این خصوص مکاتباتی با سازمان میراث فرهنگی انجام شده و منتظر دریافت پاسخ هستیم.

فلاحی ادامه داد: بی‌شک با انجام این مهم خواسته به حق شهروندان پاسخ مثبت دریافت کرده و بخشی از قابلیت‌های تاریخی استان نیز در روز اردبیل معرفی می‌شود.

او با تاکید به این‌که برخی از این اشیا صنایع دستی فاخر است، اضافه کرد: استان اردبیل یکی از قطب‌های تولید صنایع دستی است و سابقه تاریخی این منطقه در تولید انواع صنایع دستی قابل توجه است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: صنایع دستی قادر به ایجاد ارزش افزوده بوده و می‌تواند منجر به اشتغال‌زایی در کوتاه مدت شود و به همین دلیل حمایت از هنرمندان صنایع دستی مورد تاکید است.

به گفته فلاحی به منظور حمایت از برندسازی و فروش صنایع دستی، برای اولین بار احداث نمایشگاه و بازارچه دائمی صنایع دستی برنامه‌ریزی شده و عملیات اجرایی آن با سفر مونسان در مراسم گرامیداشت روز استان اردبیل آغاز می‌شود.

او خواستار ارائه ایده های خلاقانه از سوی هنرمندان صنایع دستی استان جهت برندسازی و بازاریابی شد و اضافه کرد: همچنین در خود استان امکان راه‌اندازی خانه‌های صنایع دستی فراهم است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از اعلام آمادگی اداره کل جهت ارائه تسهیلات به فعالان صنایع دستی خبر داد و افزود: از طرح‌های اشتغال زا در این حوزه نیز حمایت ویژه خواهیم.
مرجع: میراث فرهنگی اردبیل

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.