برج و بارو شهر تاریخی توس در آستانه احیا

برج و بارو شهر تاریخی توس در آستانه احیا
مدیرکل میراث‌فرهنگی خراسان رضوی گفت:گام اول احیا برج و بارو شهر تاریخی توس است که با 7 هزار متر مربع مساحت و 106 نیم برج یکی از مهم‌ترین شاخص‌های این شهر تاریخی به حساب می‌آید.
چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷
ساعت ۱۱:۳۱
کد مطلب: ۱۲۲۲۱
Share
اسکان نيوز: ابوالفضل مکرمی‌فر، مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت:دردولت دوازدهم تلاش کردیم که در ادامه اقدامات صورت گرفته در گذشته، اقدامات گسترده‌ای را آغاز کنیم که دولت در سال ۹۷ به میزان ۳۰‌میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و ۴۰‌میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی تخصیص یافته است.

او ادامه داد: هم چنین درسفر اخیر هیات دولت به خراسان رضوی ۹۰‌میلیارد ریال اختصاص کرد که طی ۳ سال آینده تا پایان دولت دوازدهم سالیانه ۳۰‎میلیارد ریال به توس اختصاص خواهد یافت.

مکرمی‌فر تصریح کرد: اقدامات مطالعاتی و اجرایی را از ماه جاری شروع کردیم و گام اول احیای برج و باروی شهر تاریخی توس است که با ۷ هزار متر مربع مساحت و ۱۰۶ نیم برج یکی از مهم‌ترین شاخص‌های این شهر تاریخی است که از دروازه رودبار آغاز و به طرف دروازه مرو انجام خواهد شد.

او هم‌چنین دیگر برنامه‌های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از جمله پردیس آرامگاه فردوسی، ارگ کهندژ، موزه فردوسی و روستا پاژ را برای احیا توس تشریح کرد.
 
مرجع: چمدان

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.