خبرنگاران روزنامه قدس قربانی اختلافات تامین اجتماعی با آستان قدس رضوی شدند

خبرنگاران روزنامه قدس قربانی اختلافات تامین اجتماعی با آستان قدس رضوی شدند
اداره کل تامین اجتماعی خراسان رضوی در پی اختلافات مالی بین کافرما و بیمه مذکور از تیرماه 93 بازنشستگی خبرنگاران روزنامه قدس را پیگیری نمی‌کند.
دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷
ساعت ۱۱:۲۶
کد مطلب: ۱۲۲۵۵
Share
به گزارش خبرنگار اسکان نيوز در مشهد، در حالی که طبق قانون سازمان تامین اجتماعی موظف به رسیدگی به امور بازنشستگی بیمه‌شدگان است اما از تیرماه سال 93 تا کنون از بازنشستگی خبرنگاران روزنامه قدس خودداری کرده است. 

به‌رغم این‌که طلبکاری تامین اجتماعی و بدهکاری کارفرما ربطی به بیمه‌شدگان ندارد، اما تامین اجتماعی خراسان رضوی به بهانه نقدشدن طلب خود از آستان قدس قانون سخت و زیان‌آور را برای استفاده خبرنگاران و کادر فنی چاپخانه روزنامه قدس زیرپا گذاشته و مانع بازنشستگی به‌موقع آنان شده است.

از سوی دیگر این عدم پرداخت بیمه در حالی اتفاق افتاده است که تامین اجتماعی برخلاف این‌که باید نقش حمایتی از بیمه‌شدگان را داشته باشد، برای نقدکردن طلب میلیاردی خود، حقوق 14 خبرنگار این رسانه را بیش از 4 سال است تضییع کرده.

در میان کسانی که باید بازنشست می‌شدند یکی از عکاسان بنامِ این مجموعه نیز دیده می‌شود که با احتساب خدمت در مشاغل سخت و زیان‌آور بیش از 35 سال است در خدمت روزنامه قدس بوده و دیگر حضور وی جز سوابقش محسوب نمی‌شود!

گفتنی است طبق رای دیوان عدالت اداری روزنامه قدس باید زیرپوشش قانون سخت و زیان‌آور باشد اما این رای تاکنون نادیده گرفته شده و طرفین نیز از نشستن سر میز مذاکره خودداری می‌کنند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.