آغاز عملیات مرمت‌وبازسازی بنا تاریخی چهار منار تبریز

آغاز عملیات مرمت‌وبازسازی بنا تاریخی چهار منار تبریز
معاون میراث فرهنگی آذربایجان شرقی از آغاز عملیات مرمت‌وبازسازی بنا تاریخی چهارمنار تبریز، خبر داد.
چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷
ساعت ۱۱:۲۳
کد مطلب: ۱۲۴۱۸
Share
اسکان نيوز: محمد فتحی، معاون میراث فرهنگی آذربایجان شرقی با بیان این‌که عملیات مرمت بنا تاریخی چهارمنار تبریز، با برنامه‌ریزی دقیق و نظارت گروه فنی معاونت میراث فرهنگی در حال اجراست، ادامه داد: بنا چهار منار تبریز بنا به قدمت و اهمیت اثر، از جمله مهم‌ترین پروژه‌های مرمتی معاونت میراث فرهنگی است که با نظارت نیروی فنی و متخصص در حال اجرا است.
 
فتحی در ادامه با اشاره به اهم اقدامات مرمتی در این فاز از  مرمت بنای تاریخی چهار منار، اظهار کرد: در این فاز از مرمت بنا چهار منار مرمت دو مناره جبهه غربی و بازسازی تاریخی دو مناره جبهه شرقی براساس مستندات و بقایای معماری در دستور کار قرار گرفته است.

معاون میراث فرهنگی استان، افزود: همچنین در این پروژه مرمت جداره خارجی گنبد صفوی بنا در حال انجام است که یک پوشش حفاظتی همخوان با محیط و بنا به آن افزوده خواهد شد.

 وی تاکید کرد: با توجه به اینکه این بنا متعلق به چندین دوره تاریخی مختلف است، بر همین اساس آثار موجود به دوره‌های مختلف ایلخانی، سلجوقی، صفوی و قاجار تعلق دارد که در این میان سکو سنگی اثر که متعلق به دوره سلجوقی است مورد مرمت قرار گرفته و مراحل جاگذاری، مرمت بندهای گچی زنجیره ای و تثبیت سنگ های تاریخی دارای تزئینات را پشت سر گذاشته است.
 
مرجع: میراث فرهنگی آذربایجان شرقی

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.