کوتاهی شهرداری کرج در تملک اراضی/ پارکینگ پروژه مهرویلا احداث نشد

کوتاهی شهرداری کرج در تملک اراضی/ پارکینگ پروژه مهرویلا احداث نشد
عضو شورای شهر کرج با اشاره به کوتاهی شهرداری کرج در تملک اراضی، گفت: متأسفانه پارکینگ پروژه مهرویلا احداث نشده است.
پنجشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۱:۳۰
کد مطلب: ۱۲۸۷۸
Share
اسکان نيوز: فرج‌اله ایلیات، عضو شورای شهر کرج با اشاره به اهمیت بهره‌برداری از پروژه‌های اقتصادی شهر ازجمله مجتمع تجاری احداث‌شده بر روی زیرگذر آیت‌الله هاشمی در منطقه مهرویلا، بیان کرد: بر اساس طرح تفضیلی و مطالعات انجام‌شده قرار بود در ضلع جنوبی این زیرگذر فضایی به‌عنوان پارکینگ طبقاتی جانمایی شود.

وی در ادامه بابیان این‌که احداث مجتمع تجاری و پارکینگ طبقاتی در محدوده زیرگذر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی درواقع دو طرح مکمل هم هستند که بهره‌برداری از یکی بدون ساخت دیگری ممکن نیست، افزود: متأسفانه شهرداری کرج به‌موقع در مورد تملک اراضی موردنیاز برای احداث پارکینگ اقدام نکرد و پروژه مجتمع تجاری هم راکد مانده است.

عضو شورای شهر کرج با برشمردن اینکه در حال حاضر ۵۰ درصد اقدامات مربوط به ساخت مجتمع تجاری مهرویلا انجام‌شده است، تاکید کرد: به دنبال احداث پارکینگ طبقاتی در آن محدوده و در کنار آن بهره‌برداری از مجتمع تجاری بزرگ مهرویلا به‌یقین فرصت‌های اقتصادی خوبی به‌عنوان یک سرمایه مالی پیش روی شهرداری کرج خواهد بود.

وی ادامه داد: اکنون در شهرداری کرج مذاکرات لازم برای دریافت بخشی از اراضی دولتی کناری زیرگذر آیت‌الله هاشمی به‌منظور احداث پارکینگ طبقاتی موردنیاز مجتمع تجاری در حال انجام است.

ایلیات در بخش دیگری از سخنان خود تنها اقدام لازم برای تکمیل پروژه تقاطع غیر هم‌سطح شهیدآجرلو کرج را دیوارکشی کنار ساختمان ستاد امام حسن مجتبی (ع) برشمرد و اضافه کرد: مذاکرات لازم انجام‌شده است و با انتخاب پیمانکار این اقدام اجرایی خواهد شد.

وی در مورد تعیین تکلیف راه‌اندازی خطوط «بی. آر. تی» در کرج و بهبود وضعیت حمل‌ونقل عمومی، عنوان کرد: این اقدام مصوبه اجرایی شورا را دارد، مرحله مطالعات طرح و انتخاب مشاور هم انجام‌شده و اقدامی قابل‌اجرا است اما هنوز عملیاتی نشده است.

عضو شورای اسلامی شهر کرج در مورد نتایج مثبت و منفی طرح ادغام سازمان در شهرداری کرج نیز، گفت: این مصوبه به‌طور کامل اجرایی نشده و مشکلاتی درپی داشته است به‌عنوان نمونه در سازمان‌های جدید هنوز با دو شخصیت حقوقی در سطح تصمیم‌گیری‌ها مواجه هستیم.

وی بابیان این‌که ادغام سازمان‌های شهرداری طرحی موردقبول است که بررسی کارشناسانه در مورداجرای آن انجام صورت گرفته اما نیازمند انحلال کامل سازمان‌های قبلی است، افزود: قرار است نشستی با مسئولان شهرداری و اعضا شورا برگزار شود و در جریان آن نمایندگانی به‌عنوان مجریان طرح به توضیح و تشریح کامل آن بپردازند تا به‌طور کامل و بی‌عیب و نقص اجرایی شود.
مرجع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.