حمایت‌ ویژه از بزه‌دیدگان در طرح تشدید مجازات اسید پاشی/هزینه درمانی قربانیان اسیدپاشی تأمین می‌شود

طراح طرح تشدید مجازات اسید پاشی گفت: حمایت از بزه‌دیدگان مسئله بسیار مهمی است، که باید در کنار یک عامل بازدارنده برای جلوگیری از وقوع این حوادث دیده شود.
شنبه ۳ شهريور ۱۳۹۷
ساعت ۱۰:۱۴
کد مطلب: ۱۳۵۱۵
Share
اسکان نيوز: فاطمه حسینی  در خصوص آخرین وضعیت طرح تشدید جرائم اسید پاشی گفت:  طرح تشدید جرائم اسید پاشی بعد از اعلام وصول، به کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ارسال و کلیاتش نیز به تصویب رسید و همچنین دو جلسه برای بررسی جزئیات در کمیسیون با حضور طراحان برگزار شد.

نماینده مردم تهران ری شمیرانات اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که در جلسات مذکور مطرح شد، ادغام آن با طرح دیگری بود که با مخالفت حاضرین مقرر شد مجدد و به صورت مستقل بررسی شود.

حسینی ابراز داشت: این طرح در جلسه هفته آینده کمیته نهایی می‌شود، امیدواریم در طرح تشدید مجازات عاملین اسید پاشی، همانطور که پیش‌بینی شده حمایت از بزه‌دیدگان نیز صورت بگیرد تا به غیر از دیه‌ای که مجرم پرداخت می‌کند، بخشی از هزینه‌های سنگین مالی تحمیل شده به قربانی نیز متقبل شود.  

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: امیدوارم این طرح در صحن علنی مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان نیز با مشکل مواجه نشود، حمایت از بزه دیدگان مسئله بسیار مهمی است، که باید در کنار یک عامل بازدارنده برای جلوگیری از وقوع این حوادث دیده شود.
مرجع: خانه ملت

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.