مدیرکل دفتر حفظ و احیا بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی در بازدید از چهارباغ عباسی

شورای فنی استان صلاحیت تصمیم‌گیری برای آثار ملی ندارد / عدم تصمیم‌گیری برای آثار ملی در سطح استانی

شورای فنی استان صلاحیت تصمیم‌گیری برای آثار ملی ندارد / عدم تصمیم‌گیری برای آثار ملی در سطح استانی
آثار ملی، شان ملی دارند و برای آن‌ها در سطح ملی تصمیم‌گیری می‌شود. شورای فنی در هیچ استانی صلاحیت ندارند برای میراث ملی تصمیم‌گیری کند. خواه اثر شناخته‌شده چون چهارباغ عباسی باشد، خواه اثری گمنام در دورافتاده‌ترین منطقه از کشور.
چهارشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۷
ساعت ۱۶:۳۷
کد مطلب: ۱۴۰۴۳
Share
به گزارش اسکان نيوز، مدیرکل دفتر حفظ و احیای بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی سازمان میراث فرهنگی دربازید از خیابان چهارباغ عباسی اصفهان، گفت: دستورالعمل شورای فنی برای همه کشور یکسان است و تمام مباحث مربوط به آثار تاریخی باید در شورای فنی استان بررسی و سپس برای تصمیم‌گیری به شورای فنی سازمان میراث فرهنگی ارجاع داده شود.

 سیدهادی احمدی‌روئینی در گفت‌وگو با اسکان نيوز درباره سفر شورای فنی سازمان میراث فرهنگی به اصفهان، گفت: هدف از بازدید امروز شورای فنی بررسی فعالیت‌های انجام‌شده برای ایمن‌سازی سی‌وسه‌پل و اقدامات انجام‌شده در خیابان چهارباغ عباسی است.

 احمدی با تاکید بر حساسیت اقدامات انجام‌شده در چهارباغ عباسی گفت: در بازدید از چهارباغ دو موضوع در دستور کار است. نخست بررسی و بازدید فعالیت‌های انجام‌شده و اینکه چه حجم از فعالیت‌های صورت گرفته منطبق با مجوزهای است که سازمان میراث فرهنگی صادر کرده است.

 هدف این بازدید تطبیق فعالیت‌های که تاکنون در خیابان چهارباغ عباسی انجام‌شده با حدود اختیارات شهرداری و حتی حدود اختیارات سازمان میراث فرهنگی استان است.

 احمدی با اشاره به لایه‌برداری‌های صورت گرفته در محور میانی چهارباغ عباسی ادامه داد: بررسی و رصد مداخلات صورت گرفته در محور میانی چهارباغ و بررسی برنامه‌های آتی پیش‌بینی‌شده برای این محور تاریخی در دستور کار شورای فنی است.

مدیرکل دفتر حفظ و احیا بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی سازمان میراث فرهنگی بابیان این‌که شورای فنی سازمان با دقت روند فعالیت‌های انجام‌شده در خیابان چهارباغ عباسی را رصد می‌کند، گفت: پس از تطبیق فعالیت‌های انجام‌شده با مجوزهای صادرشده از سوی شورای فنی در مورد موضوعات مربوط به چهارباغ تصمیم‌گیری می‌شود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.