یادآوری یک تفاهم‌نامه / وزارت نفت باز هم بدعهدی کرد

یادآوری یک تفاهم‌نامه / وزارت نفت باز هم بدعهدی کرد
رئیس شورای شهر تهران امروز بخشی از تفاهم نامه شهرداری تهران با وزارت نفت را یادآوری کرد و گفت: روزانه ۳ میلیون سفر در تهران توسط مترو انجام می‌شود که وزارت نفت باید به ازا هر سفر با مترو که در مصرف سوخت صرفه‌جویی می‌کند ۱۰ سنت به شهرداری تهران بدهد. وزارت نفت اما در واکنشی شبانه منکر هرگونه مسئولیت در این حوزه شد.
دوشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۷
ساعت ۲۳:۴۱
کد مطلب: ۱۴۱۶۵
Share
به گزارش اسکان نيوز، مشکل مالی یکی از مشکلات تاریخی توسعه مترو است. امروز محسن هاشمی تاریخچه مترو تهران را برای خبرنگاران تعریف کرد. از زمانی که  برخی از چهره‌های انقلابی مخالف سرمایه‌گذاری منابع کشور در تهران بودند و باعث متوقف شدن پروژه مترو شدند تا زمانی که روسا جمهور مستقیما دستور به کمک ارزی برای توسعه مترو می‌دادند.

او گلایه‌ای هم از حسن روحانی کرد که برخلاف روسا جمهور سابق تا کنون کمکی به مترو نکرده است. او می‌گفت حتی بعد از رفتش از مترو احمدی‌نژاد به هابیل درویش کمک می‌کرد اما روحانی چنین کمکی نکرده است.

هاشمی بند «ق»  لایحه بودجه را هم که بر اساس آن وزارت نفت از محل کاهش مصرف سوخت باید به توسعه مترو کمک کند را هم یادآور شد و گفت: البته وزارت نفت بر این موضوع تاکید دارد اما شرایط خودش را دارد.

 او ادامه داد: شهرداری در حالی تاکنون یک ریال هم از این محل دریافت نکرده است که تاکنون ۴ هزار میلیارد تومان در مترو سرمایه‌گذاری کرده و ۳ میلیون سفر را پوشش می‌دهد که می‌توان گفت وزارت نفت سالانه باید حدود ۹۰  میلیون دلار به شهرداری پرداخت کند.  از آن‌جا که مترو باعث کاهش مصرف سوخت است می تواند از بانک وام دریافت کند و وزارت نفت به ازای صرفه جویی ضمانت لازم را داشته باشد و این موضوع باید در سازمان برنامه‌ریزی و در سطح دولت و رئیس جمهور مورد پیگیری قرار گیرد.

اما با فاصله زمانی اندکی وزارت نفت در اطلاعیه اعلام کرد: قانون چنین تکلیفی را به عهده وزارت نفت نگذاشته است و این وزارتخانه هیچ‌گونه تعهد و بدهی معوقی به شهرداری تهران ندارد.

به نظر می‌آید این وزارت خانه تعهدات خود به شهرداری و تفاهم‌نامه‌ای که در زمان محمد علی نجفی به امضا رسیده را فراموش کرده است.

این نخستین بار نیست که وزارت نفت به تعهدات خود نسبت به توسعه حمل‌ونقل عمومی بی توجهی می‌کند. در یکی از جلسات شورای شهر چهارم وزیر نفت میهمان اعضای شورای شهر بود. زمستان ۹۲. او در این جلسه از کمک ۵۰۰ میلیون دلاری به متروی تهران گفت و همراهی با مدیریت شهری برای تعویض تاکسی‌های فرسوده پایتخت. اما یک ریال از این کمک‌ها به مدیریت شهری گذشته داده نشد.

وزیر نفت در سخنان امیدبخش خود اعلام آمادگی کرده بود که در طرح تعویض تاکسی‌های تهران مدیریت شهری را همراهی خواهد کرد، زیرا تاکسی‌ها یکی از مصرف‌کنندگان اصلی سوخت هستند و آنچه برای او در مقام وزیر نفت مهم است، کاهش مصرف سوخت است؛ «یعنی اگر یک تاکسی به جای روزی ۷۰ لیتر، روزی ۳۰ لیتر مصرف کند، من ارزش صادراتی ۴۰ لیتر باقیمانده را برای توسعه حمل‌ونقل عمومی پرداخت می‌کنم، زیرا به ازای هر مسافری که با مترو تردد کند، نیم‌لیتر در مصرف سوخت صرفه‌جویی می‌شود. »

زنگنه با قاطعیت گفت: «من ظرف ۲ تا ۲.۵ سال می‌توانم ظرفیت جابه‌جایی مسافر مترو را به ۷ میلیون نفر برسانم. علاوه بر این موضوعی که رئیس‌جمهور به طور خاص به آن حساس است، مسئله موتورسیکلت‌ها است که از آلاینده‌های مهم تهران است. دولت به واردات و تولید موتورسیکلت برقی و ماشین‌های هیبریدی علاقه دارد. »

برای عملیاتی‌شدن وعده‌های وزیر قرار بر این شد که کمیته‌ای تشکیل تا رایزنی‌ها برای اجرایی‌شدن برنامه‌هایی که زنگنه اعلام کرد، آغاز شود، اما جلسات این کمیته هرگز به راهکار عملیاتی ختم نشد.

احمد دنیا‌مالی، رئیس کمیته‌ای بود که اجرایی‌شدن بند «ق» را دنبال می‌کرد. او پس از به‌سرانجام‌نرسیدن این وعده، به رسانه‌ها گفت: «جلساتی با حضور شهردار تهران و وزیر نفت برگزار شد، اما به دلیل آن‌که دولت اصرار داشت سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه مترو و نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی انجام شود و بعد از صرفه‌جویی‌ها در سوخت، میزان کمک وزارت نفت مشخص شود، این موضوع تحقق پیدا نکرد؛ زیرا مشکل اصلی مدیریت شهری همین سرمایه‌گذاری و نبود منابع مالی است. باید امکانی فراهم می‌شد که ابتدا زمینه سرمایه‌گذاری دولت فراهم شود، زیرا مشخص است که توسعه حمل‌ونقل عمومی سبب کاهش مصرف سوخت می‌شود. »

جعفر تشکری‌هاشمی هم که آن زمان معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران بود، درباره این‌که چرا این وعده وزیر اجرایی نشده است، گفت: «در مصادیق این تبصره آمده است؛ تاکسی‌هایی که پایه گازسوز هستند، به ازای هر کیلومتر پیمایش، ۱.۱ سنت دلار به ذی‌نفع پرداخت شود، اما در کشور ما اصلاً تاکسی پایه گازسوز تولید نمی‌شود و این تاکسی‌ها در سطح دنیا هم محدود هستند. اگر هم ما این نوع تاکسی‌ها را وارد کنیم، هزینه بسیار بالایی دارد. بنابراین وقتی شرط اول وجود ندارد، بقیه شرط‌ها هم محقق نمی‌شود. »

بی‌نتیجه‌ماندن مذاکرات باعث شد پرونده کمک‌های وزارت نفت به مترو بسته شود تا سال گذشته زمانی که هنوز محمد علی نجفی شهردار تهران بود. دوباره وزارت نفت در تفاهم‌نامه‌ای با معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران متعهد شد، به مترو تا سقف یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار کمک کند.

وزیر نفت در جریان امضا این تفاهم‌نامه مدعی شد، مدیریت گذشته شهر تهران قول‌وقرارهای قبلی را پیگیری نکرده و به همین دلیل به قرارداد اجرایی تبدیل نشد. زنگنه برای اینکه این‌بار هم مسئولان شهری دلخوش به پول خیالی نشوند، گفت: «قرار نیست وزارت نفت از پول مردم به کسی یا جایی پول بدهد، اگر هم قولی داده شده، برای این است که اول صرفه‌جویی شود و بعد به ازای هر نفر مسافر جدید، پول پرداخت کنند. در همین تفاهم‌نامه هم همین روال را داریم و بدون قاعده به کسی و جایی پول نمی‌دهیم. اول صرفه‌جویی می‌شود، بعد پول می‌دهیم. »

 جهت یادآوری؛ جزئیات تفاهم‌نامه نفتی شهرداری

با امضا این تفاهم‌نامه میان شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت کشور و شهرداری تهران برای توسعه حمل‌ونقل ریلی درون‌شهری، اعتباری تا سقف یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار پیش‌بینی شد. این اعتبار نفتی در ده سال و به شکل مشروط به شهرداری تهران پرداخت می‌شود که برای تامین مالی افزودن هزار واگن به شبکه خطوط متروی تهران مصرف می‌شود. محل تامین این اعتبار صرفه‌جویی حاصل از کاهش مصرف سوخت در ازای انتقال سفرهای درون‌شهری تهران از خودروی شخصی و سایر شیوه‌های حمل‌ونقلی به مترو است، به‌این‌ترتیب به ازای هر سفری که از محل افزایش واگن به مترو اضافه می‌شود، ۸/‌۹ سنت به شهرداری تهران پرداخت خواهد شد.

این تفاهم‌نامه در چارچوب ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقا نظام مالی کشور مصوب سال ۱۳۹۴ منعقد شد. به استناد این ماده قانونی، وزارت نفت چندی پیش طرح «توسعه حمل‌ونقل مسافر با قطار شهری در تهران و هشت کلان‌شهر اصفهان، تبریز، شیراز، اهواز، کرمانشاه، مشهد، کرج و قم» را با هدف بهبود و ارتقای سفرهای درون‌شهری با مترو، دستیابی به اهداف قانون توسعه حمل‌ونقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت و نیز برای کاهش مصرف سوخت و میزان انتشار آلاینده‌های زیست‌محیطی، به شورای اقتصاد ارائه کرد که پس از تصویب در این شورا به شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت کشور تکلیف شد.

در این طرح، شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت مکلف شده است که به ازای تحقق هر سفر اضافه با مترو که حاصل از افزایش هزار واگن در تهران و هزار واگن در ۸ کلان‌شهر دیگر است، ۸/‌۹ سنت به «سرمایه‌گذار عامل صرفه‌جویی» پرداخت کند.

برابر مصوبه شورای اقتصاد، برآورد صرفه‌جویی حاصل از افزوده‌شدن هر دستگاه واگن در یک سال، ۱۴۲ هزار و ۱۴۸ دلار برای تهران و ۷۸ هزار و ۷۶۳ دلار برای کلان‌شهرها پیش‌بینی شده است. به‌این‌ترتیب، با اجرای کامل این طرح صرفه‌جویی حدود یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلاری در بازه زمانی ۱۰ ساله محقق خواهد شد.

 با اجرا کامل این طرح در بازه زمانی یادشده، حدود ۴/۱۷ میلیارد لیتر بنزین، ۴/۷ میلیارد لیتر مترمکعب  CNG و ۷/۰ میلیارد لیتر گازوئیل صرفه‌جویی صورت گرفته و درعین‌حال ۱/۴۷ میلیون تن از تولید و انتشار دی‌اکسید کربن کاسته خواهد شد.

سهم تهران در طول دوره ۱۰ ساله، حدود ۵/۹ میلیارد لیتر بنزین، ۰۹/۴ میلیارد لیتر مترمکعب CNG و ۴/۰ میلیارد لیتر گازوئیل بوده و در ضمن ۷/۲۵ میلیون تن معادل دی‌اکسید‌کربن کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی را در پی خواهد داشت.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.