رئیس شورا شهر همدان:

ساخت‌وساز در عرصه عمارت نور محال فعلا متوقف شد

ساخت‌وساز در عرصه عمارت نور محال فعلا متوقف شد
براساس نظر رئیس شورای شهر همدان، با ساخت‌وساز در عرصه بنا نورمحال، قطعا این عمارت تحت شعاع آن قرار می‌گیرد و به بنا آسیب می‌زند که طبق تشخیص شورای این شهر تا تعیین تکلیف نهایی شهرداری همدان باید از برج‌سازی و ساخت‌وساز در این محدوده جلیوگیری کند.
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷
ساعت ۱۱:۵۰
کد مطلب: ۱۴۳۳۳
Share
به گزارش اسکان نيوز، با توجه به اهمیت بناهای تاریخی و مطالبات مردمی درخصوص موضوع ساخت‌و‌ساز در محدوده عمارت نورمحال کامران گردان، رئیس شورای شهر همدان و مدیر منطقه دو شهرداری از منطقه بازدید کرده و گردان پس از بررسی میدانی، اظهار کرد: با توجه به تاریخی بودن عمارت نورمحال و حساسیت اعضا شورا  شهر بر ساخت‌وساز در عرصه این عمارت، تا تعیین تکلیف نهایی از برج‌سازی  و ساخت‌وساز در این محدوده جلوگیری می‌شود.


گردان ضمن اشاره به این‌که  زمین پارک پرواز در سال 1384 از طرف کمیته امداد امام خمینی(ره) به شهرداری واگذار شده بود، گفت: ساخت پارک از سال 86 آغاز و سال 90 در کمیسیون ماده پنج برای مابقی زمین مصوبه‌ای برای کمیته امداد صادر شد که میراث فرهنگی نیز موافقت کرده است؛ اما اکنون اعضا شورا نیز مخالف ساخت در این عرصه با ارزش هستند.

وی با بیان این‌که می‌توان زمین مورد نظر را با توافق کمیته امداد به پارک پرواز الحاق کرد، افزود: با توجه به حساسیت و اهمیت عمارت نورمحال و تاریخی بودن بنا، برای جلوگیری از ساخت‌وساز در این مکان در نخستین فرصت در صحن شورا یا در شهرداری با حضور اعضا شورا، شهردار و ذی‌نفعان زمین، جلسه‌ای برگزار خواهد شد تا ضمن بررسی موارد، تصمیمات درستی اتخاذ شود.

گردان تاکید کرد:  شهرداری باید با تشکیل جلسه‌ای با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نظریه قطعی این ارگان را دریافت کند زیرا این مهم در نهایت بر عهده میراث فرهنگی است.


به گزارش شورای شهر همدان،  باید هر چه سریع‌تر نسبت به تعیین تکلیف این زمین، تصمیمات مقتضی اتخاذ شود تا هم بنا تاریخی حفظ و حریم آن رعایت شده و هم منافع مالک حفظ شود.

به گفته رئیس شورای شهر همدان،  با ساخت‌وساز در زمین مجاور بنا نورمحال، قطعا این عمارت تحت شعاع قرار گرفته و بنا آسیب خواهد دید و ما نیز مخالف ساخت‌وساز هستیم که طبق دستور شورای شهر همدان، فعلا شهرداری از هرگونه ساخت‌وساز در این زمین جلوگیری کرد اما در نهایت ما تابع قانون هستیم.

گردان همچنین خاطرنشان کرد: علی‌رغم این‌که کمیته امداد مراحل قانونی را طی کرده، با تشکیل جلسه و توافقات سعی خواهیم کرد به نحو مقتضی موارد بررسی و تصمیم مناسبی اتخاذ شود.
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.