جواب دانشگاه امام حسین به استعلام نظام مهندسی ساختمان تهران:

مدرک مهندسی سیدمهدی هاشمی جعلی است/ لغو پروانه اشتغال به کار به دستور آخوندی

مدرک مهندسی سیدمهدی هاشمی جعلی است/ لغو پروانه اشتغال به کار به دستور آخوندی
دانشگاه امام حسین اصالت مدرک مهندسی سیدمهدی هاشمی، نامزد هشتمین دوره انتخابات هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران را تایید نکرد.
شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷
ساعت ۱۵:۰۹
کد مطلب: ۱۴۴۰۲
Share
اسکان نيوز- لیلا حسینی: مدرک مهندسی عمران سیدمهدی هاشمی، رئیس اسبق شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و رئیس کمیسیون عمران دوره قبل مجلس شورای اسلامی جعلی بوده  و فاقد اصالت است.

امورآموزش دانشگاه امام حسین در این مدرک تاکید کرده که این گواهی به منظور شروع به کار در یگان مربوطه( سپاه) صادر شده و ارزش دیگری ندارد.تصویر مدرک تحصیلی سیدمهدی هاشمیپاسخ دانشگاه امام حسین به استعلام سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران

سیدمهدی هاشمی در دوره قبل انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان رد صلاحیت شد، اما براساس اخبار رسیده در این دوره نامزد هشتمین دوره انتخابات هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران است.

به گزارش اسکان نيوز، هاشمی در دوره قبل همزمان رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بود که این امر خلاف قانون بوده و مورد اعتراض برخی از متخصصان امر قرار گرفت اما چون در زمان طرح این موضوع تنها یک سال از زمان ریاست وی در شورای مرکزی این سازمان باقی مانده بوده این مهم پیگیری نشد.

اما در حال حاضر این سئوال وجود دارد که نماینده مجلس که به کرسی قانوگذاری تکیه می‌زند چطور با مدرک جعلی و همزمان در مسند مجری قانون هم قرار می‌گیرد.

سازمان نظام مهندسی ساختمان به عنوان یک سازمان مردم نهاد و تخصصی چندین دوره است که گرفتار لابی، رانت و فسادهای مالی بزرگی شده  و از رسالت اصلی و قانونی خود یعنی  اعتلا و ارتقا جامعه مهندسی به دوره مانده است.

در حال حاضر این سازمان بیشتر به یک بنگاه اقتصادی تبدیل شده است.
 
به گزارش اسکان نيوز، عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی هم در نامه‌ای به حامد مظاهریان،  با تاکید بر این‌که انتخاب سیدمهدی هاشمی در سال 1388 با تردیدهای جدی همراه و اقدام غیرقانونی دولت پیشین در انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران مشهود بوده، اعلام کرده: پروانه اشتغال به کار مهندسی سیدمهدی هاشمی به دلیل جعلی بودن باید لغو گردد و همچنین نامبرده باید کلیه مبالغ و منافع مادی که بدون حق از این راه کسب کرده را به سازمان نظام مهندسی ساختمان بازگرداند.
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.