رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر یزد خبر داد:

استقرار پلیس گردشگری در بافت تاریخی/ برگزاری همایش شهرداران پایدار

استقرار پلیس گردشگری در بافت تاریخی/ برگزاری همایش شهرداران پایدار
رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر یزد با اشاره به لزوم حفظ امنیت گفت: قرار است به زودی پلیس گردشگر در بافت تاریخی استقرار یابد.
شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷
ساعت ۱۳:۳۰
کد مطلب: ۱۴۵۶۳
Share
 اسکان نيوز: سیدحسین آزادی، رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر یزد صبح امروز در نشست خبری کمیسیون‌های عمران و گردشگری شورای اسلامی شهر یزد به تشریح عملکرد یکساله کمیسیون گردشگری پرداخت و اظهار کرد: کمیسیون گردشگری از کمیسیون‌هایی است که در شورای پنجم به کمیسیون‌های شورای شهر افزوده شد.

وی با بیان این‌که در طول یکسال گذشته ۴۱ جلسه تخصصی برگزار کردیم، ادامه داد: کمیسیون گردشگری در این مدت ۲۷ مصوبه داشته و ۷۰ نامه رسیده به کمیسیون را بررسی و پاسخگویی کرده است.

رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر یزد با بیان این‌که در این کمیسیون در دو زمینه شناخت گردشگری و بررسی زیرساخت‌ها کار کردیم، افزود: با متولیان و تشکل‌ها جلساتی برگزار کردیم، همچنین در زمینه تبلیغات داخلی و خارجی و حضور در رسانه‌های خارجی مصوباتی داشتیم.

وی از دیگر فعالیت‌ها در زمینه گردشگری را توجه به برگزاری نمایشگاه‌ها و برنامه‌های عید نوروز برشمرد و بیان کرد: بحث گردشگری هوشمند را در این کمیسیون دنبال می‌کنیم که اخیرا سمیناری نیز در این رابطه برگزار شد.

آزادی اقدامات انجام شده در زمینه زیرساخت‌ها را توجه به مبادی ورودی و خروجی شهر یزد و فرودگاه و برنامه پروازها برشمرد و عنوان کرد: تامین امنیت گردشگر در بافت تاریخی نیز از دغدغه‌های کمیسیون گردشگری است که با فرماندهی نیروی انتظامی استان نیز رایزنی شده است.

وی با بیان این‌که فرمانده انتظامی استان قول استقرار پلیس گردشگر را به شورا داده، افزود: قرار است به زودی پلیس گردشگر در بافت تاریخی استقرار یابد.

رئیس کمیسون گردشگری شورای شهر یزد از دیگر اقدامات در این زمینه را توجه به بازسازی و تامین سرویس های بهداشتی در سطح شهر، نصب تابلوهای گردشگری در محل های مناسب و محتوای آن، بررسی و بهسازی  آب انبار در سطح شهر برشمرد.

آزادی همچنین از پیگیری و برگزاری جلسات در راستا ساماندهی خانه‌های مسافر فاقد مجوز خبر داد و عنوان کرد: در خصوص ساماندهی خانه مسافر چند جلسه با فرمانداری و نهادهای مربوطه داشتیم و امیدواریم جلسه نهایی نیز برگزار شود و اماکن هم برای ساماندهی، ورود جدی به فاقد مجوزها داشته باشد.

وی همچنین در خصوص بازسازی و مرمت مقبره‌های قدیمی یزد با بیان اینکه این موضوع در حال پیگیری است، گفت: کمیسیون عمران این موضوع را دنبال می‌کند و اطلاعات بیشتر در این زمینه را باید کمیسیون مربوطه ارائه دهد.

رئیس کمیسون گردشگری شورای شهر یزد از برگزاری همایش شهرداران پایدار جهان به میزبانی یزد خبر داد و گفت: این همایش اسفند ماه سال جاری یا اردیبهشت سال آینده با حضور شهرداران شهرهای پایدار برگزار خواهد شد و در این همایش یزد به عنوان پایتخت شهر پایدار معرفی خواهد شد.
مرجع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.