معاون خدمات شهری شهرداری همدان توضیح داد:

درختان بلوار نجفی به علت اصلاح هندسی قطع شد

درختان بلوار نجفی به علت اصلاح هندسی قطع شد
معاون خدمات شهری شهرداری همدان با اشاره به این‌که در همدان 10 پارک در حال احداث است و سالیانه بیش از 15 میلیارد تومان برای نگهداری فضا سبز همدان هزینه می‌شود، گفت: در شهر همدان 620 هکتار فضا سبز وجود دارد و در هفته درختکاری تا پایان تعطیلات نوروز امسال 30 هزار نهال کاشته شد.
دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷
ساعت ۱۳:۵۱
کد مطلب: ۱۴۶۲۹
Share
اسکان نيوز: وحید علی‌ضمیر، معاون خدمات شهری شهرداری همدان ضمن تاکید بر این‌که شهرداری حاضر به قطع یک درخت هم نیست، درباره قطع درختان بلوار آیت‌الله نجفی همدان، خاطرنشان کرد: بلوار آیت‌الله نجفی نیاز به اصلاح هندسی داشت که این طرح اصلاح از سه ماه قبل با ارائه چندین طرح بررسی شد تا گره ترافیکی و تصادفات منجر به فوت در این منطقه رفع شود و همچنین به این علت که این مسیر محل تردد زائران کربلاست، اقدام به برطرف کردن مشکل این منطقه کردیم.
 
وی با بیان این‌که طرح اصلاح هندسی بلوار آیت‌الله نجفی کمتر از یک هفته آغاز شده است، ادامه داد: حرص و قطع درخت مستلزم نظر کمیسیون ماده 7 شهرداری‌ها است و برای هر دخل و تصرف و قطع درختی باید نظر این کمیسیون باشد و از روی ناچاری و حفظ جان مردم و انتخاب راه صحیح و اینکه مسیر تردد زائران کربلا است، برای رفع مشکلات آن مجبور به این کار شدیم. 
 
علی‌ضمیر گفت: رای این کمیسیون بر این بود که راه جایگزینی انتخاب شود تا حداقل درخت قطع شود و این طرح انتخابی استانداردهای ترافیکی را داشته باشد که بعد از همه بررسی‌ها طرحی که به لحاظ فنی استاندارد لازم را داشت، این طرح فعلی بود و به ناچار در این طرح مجبور به قطع چند اصله درخت شدیم. 
 
معاون خدمات شهری شهرداری همدان با اشاره به این‌که تعدادی از این درخت‌های قطع شده از گونه‌هایی بودند که امکان جابجایی داشتند، بیان کرد: برای حفظ فضای سبز شهر معادل دو برابر درخت قطع شده، قرار است در قسمت دیگری در منطقه 4 کاشته شود.
 
وی اظهار کرد: برای ایجاد و توسعه ساخت فضا سبز جدید زیر ساخت‌ها و ایمن‌سازی راه‌های دسترسی پارک 102 هکتاری حیدره شروع شده و همچنین 238 هکتار با تعامل سازمان منابع طبیعی در زمین کنار دست سد اکباتان که در مرحله طراحی است.
 
معاون خدمات شهری شهرداری همدان همچنین درباره علت قطع درختی کهنسال در خیابان طالقانی همدان، بیان کرد: در یک و نیم ماه گذشته اقدام به قطع درخت قطور و کهنسالی به علت خشک بودن کردیم که این درخت روبروی بیمارستان اکباتان واقع بود.
 
 مرتفع‌سازی مشکلات آبگرفتگی در نقاط حادثه‌خیز همدان
 
علی‌ضمیر در ادامه با اشاره به این‌که نقاط حادثه‌خیز آبگرفتگی شهری را شناسایی کرده و با یک مشاور به جمع‌بندی رسیدیم و موانع آن در حال رفع شدن است، گفت: مساحت شهر همدان هفت هزار هکتار است بنابراین در این مساحت امکان دارد چند نقطه دچار آبگرفتگی و مشکلاتی از این قبیل شود پس خدمات شهری تلاش می‌کند در معابر شهری حتی یک نقطه هم دچار چنین مشکلاتی نباشند.
 
وی ادامه داد: بخشی از زیرساخت‌های شهری فرسوده و قدیمی هستند و تلاش داریم با به‌کارگیری عواملی آن‌ها را احصا کنیم؛ به طور مثال مناطقی همچون میدان رسالت، بلوار چمران و میدان مدرس در اردیبهشت‌ماه امسال دچار آبگرفتگی شده بودند که برای فصل سرما مشکلات آن‌ها در حال مرتفع‌سازی است.
 
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.