تامین هزینه های اربعین از اعتبارات پیش بینی نشده

افشانی ۱۰ میلیارد از بودجه در اختیارش را در مراسم اربعین هزینه می کند

افشانی ۱۰ میلیارد از بودجه در اختیارش را در مراسم اربعین هزینه می کند
در نشست مشترک ۳ کمیسیون شورای شهر تهران دوباره پیشنهاد ۱۰ میلیاردی برای هزینه‌های مراسم اربعین بررسی شد که شرکت کنندگان در این نشست به این تصمیم رسیدن که این بودجه از محل اعتبارات در اختیار شهردار هزینه شود.
شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷
ساعت ۱۸:۳۶
کد مطلب: ۱۴۷۶۱
Share
به گزارش اسکان نيوز، ۴ شهریورماه یک فوریت لایحه مجوز انجام هزینه به شهرداری تهران برای مراسم اربعین بررسی شد. در این جلسه اعضای شورای شهر تهران با یادآوری کمبودهای مالی شهرداری، بدهی هایی که به پیمانکاران دارد پیشنهاد کردند از ظرفیت های مردمی برای انجام این هزینه ها استفاده شود.تجربه سال های گذشته نشان داده بود بیش از مصوبه شورا در این مراسم هزینه می شود و نحوه هزینه کرد آن نیز چهارجوب مشخصی ندارد.

در نشست مشترک ۳ کمیسیون شورای شهر تهران دوباره پیشنهاد  ۱۰ میلیاردی برای هزینه‌های مراسم اربعین بررسی شد که شرکت کنندگان در این نشست به این تصمیم رسیدن که این بودجه از محل اعتبارات در اختیار شهردار هزینه شود.

فردا قرار است نتیجه جلسه کمیسیون مشترک در صحن شورا بررسی شود. بر اساس نامه‌ای که رئیس سه کمیسیون سلامت و محیط‌زیست، برنامه و بودجه و فرهنگی و اجتماعی به رئیس شورای شهر تهران ارسال کرده‌اند، بررسی لایحه مجوز انجام هزینه به شهرداری تهران برای مشارکت در مراسم اربعین حسینی که به این سه ارسال شده بود به دلیل آن که قرار است از محل اعتبارات پیش بینی نشده هزینه شود فاقد موضوعیت است.در متن نامه ای که به محسن هاشمی نوشته شده آمده است : «به استحضار می‌رساند موضوع در ۲۵ شهریور با حضور اعضای کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توجه به اینکه اعتبار هزینه‌کرد اعلام شده در لایحه مذکور از محل ردیف ۶۱۷۰۵۰۱۶۹ بودجه مصوب سال ۹۷ شهرداری تهران تحت عنوان «اعتبار پیش‌بینی نشده»، هزینه‌ای در اختیار شهردار تعیین شده است. با توجه به اینکه هزینه‌کرد ردیف پیشنهاد شده در اختیار شهردار تهران است، لذا اعضای کمیسیون‌های مشترک تائید لایحه مورد بحث را فاقد موضوعیت تشخیص داده‌اند.»به گزارش اسکان نيوز در جلسه مشترک ۳ کمیسیون پیشنهادات دیگری نیز مطرح شده بود، یکی از پیشنهادات این بود که شهرداری حسابی را برای نذورات مردم و کسانی که می‌خواهند به این حرکت فرهنگی کمک کنند، باز کرده و بر اساس نذورات مردم، هزینه‌های آئین‌های اربعین را تأمین کنند. که به نظر می رسد توجهی به این نوع پیشنهادات نشده است.

در حالی روسای این سه کمیسیون از امکان استفاده شهردار از محل بودجه در اختیار شهردار برای تامین هزینه های مراسم اربعین سخن می گوید که پیش از این مرتضی الویری در نشستی خبری اعلام کرده بود : کل بودجه در اختیار شهردار ۶۷ میلیارد تومان است؛ اینکه گفته می‌شود شهردار تهران می‌خواهد از محل این بودجه برای برگزاری یک نمایشگاه مذهبی یا مراسم اربعین استفاده کند، مورد تائید شورای شهر تهران نیست، زیرا شورای شهر تهران بودجه ۲ میلیارد و ۳۶۰ میلیون تومانی برای آئین‌های عاشورایی در نظر گرفته است و آقای افشانی باید در چارچوب این بودجه هزینه کند؛ بودجه در اختیار ایشان برای مواقع حساس و پیش‌بینی نشده است و شورای شهر صلاح نمی‌داند که این بودجه برای موارد دیگری هزینه شود.

وی ادامه داد: من با دولتی کردن دین و مذهب مخالفم؛ این روش ناصوابی است که عوارض شهروندان در بیرون از مرزهای ایران هزینه شود. ما باید همانند گذشته اربعین و مراسم مذهبی را به مردم و خیرین واگذار کنیم. ما کنترل خواهیم کرد که شهردار تهران خارج از بودجه مصوب برای این مراسم یا نمایشگاه مذهبی استفاده نکند.

 
لایحه «مجوز انجام هزینه به شهرداری تهران برای مشارکت در برگزاری مراسم اربعین»
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کل نظرات : ۱
منتشر شده : ۰
در صف انتظار : ۱
غیر قابل انتشار : ۰