مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز:

تونل انتقال آب نباید حیات رودخانه کرج را به خطر بیندازد

تونل انتقال آب نباید حیات رودخانه کرج را به خطر بیندازد
مدیرکل محیط زیست استان البرز با بیان این‌که انتقال تونلی آب رودخانه کرج یک پروژه ملی و با اهمیت است، گفت: مهم این است که انتقال آب باید طوری پیش برود که حیات رودخانه حفظ شود و زندگی آبزیان و حیات زیستی و گیاهی دچار مشکل نشود.
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
ساعت ۱۴:۰۰
کد مطلب: ۱۵۰۱۸
Share
اسکان نيوز: فردین حکیمی، مدیرکل محیط زیست استان البرز در رابطه با آخرین وضعیت تونل انتقال آب رودخانه کرج به تهران، گفت: در حال حاضر هنوز انتقال آب صورت نگرفته ولی برای سازمان محیط زیست آن‌چه اهمیت دارد بحث حق آبه‌ای است که طی  مطالعات انجام شده باید اختصاص داده شود.

حکیمی خاطرنشان کرد: همچنین موضوع دیگری که اهمیت بسیار زیادی دارد بحث حفظ حیات طبیعی رودخانه است.

وی با اشاره به بحث اهمیت رودخانه کرج گفت: رودخانه کرج اهمیت و تأثیرات مهمی که در تامین حق آبه کشاورزی، تغذیه سفره‌های زیر زمینی، تأمین آب شرب منطقه و بحث فضای سبز و طبیعی محور کرج چالوس دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز ادامه داد: بنابراین باید این موضوع با برنامه‌ریزی و دقت عمل بسیاری انجام شود زیرا اگر این رودخانه خشک شود بحث گردشگری، اقتصادی و زیست محیطی با مشکلات بسیاری مواجه می‌شود و تمام تمرکز و تلاش ما باید به گونه‌ای باشد که به رودخانه آسیبی نرسد.

وی در ادامه افزود: انتقال آب رودخانه کرج یک پروژه ملی است که اهمیت زیادی دارد و محیط زیست نیز با این موضوع مشکلی ندارد ولی این در صورتی است که پروژه طوری پیش برود که حیات رودخانه حفظ شود و زندگی آبزیان و حیات زیستی و گیاهی دچار مشکل نگردد.

گفتنی است پیش از این داوود نجفیان، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای البرز گفته بود که کار تونل این پروژه به اتمام رسیده و فقط یکی از تصفیه‌خانه‌های آن هنوز برای تکمیل نیاز به زمان دارد.

نجفیان اعلام کرده بود که با پایان این تصفیه‌خانه حداکثر تا آخر امسال کار انتقال آب رودخانه کرج به تهران از طریق تونل آغاز خواهد شد.
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.