رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی خبر داد:

شبستر جز پنج شهرستان اول کشف جرایم سایبری استان است

شبستر جز پنج شهرستان اول کشف جرایم سایبری استان است
سرهنگ محمودی رئیس پلیس فتا استان گفت: شبستر جز پنج شهرستان اول کشف جرایم سایبری استان است و صددرصد جرایم رایانه‌ای کشف شده است.
شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷
ساعت ۰۹:۴۶
کد مطلب: ۱۵۱۱۷
Share
اسکان نيوز: سرهنگ محسن محمودی، رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی رسانه‌ها را یار و همیار پلیس فتا خواند و با بیان این‌که رسانه بازوی قدرت برای پلیس فتا است، گفت: رسانه‌های فضا مجازی در یک جبهه واحد و تحت یک فرماندهی واحد سعی دارند با مدیریت فضای ارتباطات، شفافیت و چرخش صحیح اطلاعات را با هم مدیریت کنند.

رئیس پلیس فتا استان گفت: بنا به فرموده مقام معظم رهبری اهمیت فضای مجازی هم سنگ با انقلاب اسلامیست و حرکت با بصیرت در این فضا با حفظ ارزش‌های اسلامی و نشان دادن شآن ملت ایران و فرهنگ ناب اسلامی مان باید چراغ راه همه ما باشد.

رئیس پلیس فتا در ادامه افزود: همه شهدا انقلاب اسلامی ما سر دادند که ما با حفظ ایمان مان در خاکریز خودمان دفاع کنیم و مراقب آن چیزی که هویت ایرانی و اسلامی ماست در فضای مجازی باشیم.

محمودی گفت: ما باید سنت‌های بی‌بدیل ایرانی و اسلامی خودمان را در فضا مجازی ترویج دهیم تا تمام ملت ها آن را مشاهده کنند.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی اظهار کرد:عمده‌ترین جرائم در حوزه سایبری بر اساس آمار پرونده‌های تشکیل شده در این استان، نشر اکاذیب، برداشت‌های اینترنتی و مزاحمت‌ها در فضا مجازی و شبکه‌های اجتماعی بوده است.

نگاه پلیس فتای استان یک رویکرد پیشگیرانه است و زیاد به بعد کیفری وارد نشده و از پیشگیرانه محور بودن به پیش‌بینی محور بودن حرکت کرده و رویکرد پلیسی اجتماع محور است.

تلاش شبانه روزی همکاران سبز پوش پلیس فتا استان این امنیت حاصل شده و ایثار خانواده‌های محترم این نیروها نیز در این موضوع دخیل بوده است.

محمودی گفت: شبستر جز ۵ شهرستان اول کشف جرایم سایبری استان است و صددرصد جرایم رایانه‌ای کشف شده است. گمنامی و نداشتن هویت کاربران فضا مجازی باعث وقوع این جرایم بوده و تلاش مستمر نیروی پلیس شبستر باعث کشف تمام جرایم شده است.

رئیس پلیس فتا از خبرنگاران درخواست کرد: نهضت امر به معروف و نهی از منکر در فضا مجازی در استان شروع شده و از اصحاب رسانه منطقه می‌خواهیم اهمیت این فضا را به مردم ولایی و عالم پرور شبستر تبیین کنند.

محمودی، خانواده را اولین و مهمترین نهاد اجتماعی در تاثیرگذاری بر امر کنترل جرائم دارد. تربیت صحیح فرزندان در حوزه سایبر، ایجاد فرهنگ مناسب استفاده تز فضای مجازی و رعایت آن از طریق والدین ضروری به نظر می رسد.

محمودی در مورد پرونده یکی از مدیران کانال شهرستان شبستر نیز گفت: پلیس فتا خود را موظف میداند هر گونه شکایت در حیطه فضا مجازی را پیگیری نماید با توجه به این که جرم این مدیر جز جرایم مشهود بوده و به عموم مردم مربوط بود طبق دستور قضایی با این شخص برخورد شد.

وی در خصوص پخش یک کلیپ از شبستر در رسانه‌های مختلف دنیا نیز گفت: این کلیپ بعد از انتشار در یک کانال منطقه ساعاتی بعد حذف شده بود ولی چون توسط کاربران به جاهای مختلف درج شده بود امکان حذف آن نبود و به سرعت در شبکه‌های معاند انتشار یافت.

رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی گفت: شهروندان در صورت بروز مشکلات در فضا مجاری، به پلیس فتا مراجعه و مشکل خود را با کارشناسان این پلیس در میان بگذارند.
 
مرجع: گلشن راز

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.