آغاز رسمی انتخاب سومین شهردار /گزینه‌های جدید به لیست اضافه شدند

آغاز رسمی انتخاب سومین شهردار /گزینه‌های جدید به لیست اضافه شدند
قرار نیست سومین انتخاب شورای شهر تهران ،روندی طولانی داشته باشد . اعضای شورای شهر نه برنامه‌ای از گزینه های انتخابی می خواهند نه قرار است چند لیست بلند تهیه شود ،در ابتدا یک لیست بلند تهیه می شود و از دل این لیست چند نام بیرون می آید و از میان آنها دو گزینه انتخاب می شوند ،گزینه نهایی تا پیش از 24 آبان ماه معرفی می شود.
شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷
ساعت ۱۵:۲۴
کد مطلب: ۱۵۱۴۰
Share
به گزارش اسکان نيوز،7 صبح امروز اعضای شورای شهر تهران باز هم به بهانه بررسی برنامه 5 ساله سوم دور هم جمع شدند و درخصوص نحوه انتخاب شهردار با هم به گفتگو نشستند. جلسه صبح امروز جلسه خلوتی بود. تعداد اعضای حاضر به اندازه ای نبود که درباره پیش نویس روند انتخاب شهردار تصمیم گیری شود. صبحت های مقدماتی انجام شد اما باز هم گزینه ها در جمع امروز مطرح نشدند.

محمد علیخانی رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر درباره جزییات جلسه امروز شورای شهر به اسکان نيوز می گوید : امروز هم در جلسه هم اندیشی در خصوص برنامه 5 ساله سوم بحث شد و حرفی در خصوص گزینه های شهرداری نشد ،پیشنهاداتی برای روند انتخاب شهردار مطرح شد اما به دلیل این که تعداد اعضای حاضر کافی نبود قرار بر این شد از فردا به طور رسمی فرایند انتخاب شهردار را آغاز کنیم و این فرایند فردا نهایی می شود.

او ادامه می دهد: امروز تنها بحث های ابتدایی آغاز شد و از فردا چارجوب انتخاب شهردار مشخص می شود.
 
جلسه هم اندیشی که از ساعت 7 صبح آغاز شده بود ساعت 11 به پایان رسید. اما جلسه های واقعی تر در اتاق اعضا شروع شد. اعضایی که گزینه هایشان به هم نزدیکی بیشتری داشت جلسات خصوصی تر را آغاز کردند.

شب گذشته مرتضی الویری رییس کمیسیون برنامه و بودجه در توئیتی 2 شاخص شهردار تهران را اعلام کرد. این که شهردار بعدی هم از میان چهره های ملی انتخاب می شود و تاکید بر پاکدستی.

او می گوید: شورای شهر در روزهای آینده با بررسی گزینه ها شهردار تهران را از میان چهره های ملی و پاکدست انتخاب خواهد کرد و مهر تاییدی بر قانون گرایی که جوهره گفتمان اصلاح طلبی است خواهد زد. این پنجمین انتخاب شورای شهر تهران برای کلید داری بهشت است.

گزینه‌هایی که این دو شاخص را داشته باشند در لیست اولیه که در فضای غیر رسمی منتشر شده چندان نیستند.

سخنگوی شورای شهر تهران اعلام کرده است در ابتدا لیست بلندی تهیه می شود و از میان این لیست 4و5 نفری انتخاب شده و سرانجام دو گزینه نهایی می‌شود. قرار نیست گزینه ها برنامه‌ای ارائه کنند، تنها باید نظراتشان را درباره برنامه 5 ساله سوم بگویند. همچنین برای انصرافی‌ها هم فکری شده. آنها که به لیست میانی خواهند آمد باید حضورشان قطعی باشد.

ازحرفهای درگوشی راهروی شورای شهرنام گزینه های دیگری که تاکنون مطرح شده به گوش می رسد نصرالله جهانگرد معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت اصلاحات.

اما همچنان به نظر می‌رسد گزینه هایی که در این مدت در درون شهرداری بوده و با مشکلات آشنایی دارند گزینه های مناسب‌تری باشد .

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.