2220 میلیارد ریال اعتبار برای احیا دریاچه ارومیه ابلاغ شد

2220 میلیارد ریال اعتبار برای احیا دریاچه ارومیه ابلاغ شد
رئییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی با اشاره به مصوبه جدید دولت در خصوص احیا دریاچه ارومیه، گفت: 2 هزار و 220 میلیارد ریال اعتبار ویژه برای احیا این دریاچه ابلاغ شد.
يکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷
ساعت ۱۱:۴۶
کد مطلب: ۱۵۱۵۶
Share
اسکان نيوز: ناصر حضرتی، رئییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی افزود: این اعتبار ابلاغی تنها بخشی از اعتبار مصوب هیات دولت است زیرا بودجه احیا دریاچه علاوه بر آذربایجان غربی به وزارتخانه‌های عامل از جمله جهاد کشاورزی، نیرو، سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان جنگل‌ها و همچنین به استان‌های آذربایجان شرقی و کردستان هم اختصاص می‌یابد.

وی اضافه کرد: لایروبی رودخانه‌ها، تکمیل و تجهیز شبکه‌های اندازه‌گیری آب‌های سطحی، احداث خطوط انتقال پساب تصفیه‌خانه‌ها، تهیه نقشه‌های کاداستر اراضی و دیگر پروژه‌های مرتبط با این اعتبار اجرایی می‌شود.

وی میزان کل اعتبار ابلاغی به آذربایجان غربی از سال 1393 تا 1396 را 10 هزار و 552 میلیارد ریال اعلام کرد و ادامه داد: 31 درصد این رقم با توجه به وضعیت مالی کشور تخصیص یافته است که رقم بسیار بالایی به شمار می‌رود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی از افرادی که بدون اطلاع از روند مصوبه‌های هیات دولت در خصوص اعتبار احیا دریاچه ارومیه ابهام آفرینی می‌کنند، انتقاد کرد.

وی با اشاره به این‌که طرح انتقال آب از جنوب استان به دریاچه از مهمترین طرح‌های مرتبط با احیا دریاچه ارومیه به شمار می‌رود، بیان کرد: برای اجرا این طرح مهم تاکنون نزدیک به 10 هزار میلیارد ریال اعتبار پرداخت شده و با پیشرفت فیزیکی قابل قبولی در حال اجراست.

در هفته‌های اخیر برخی از سایت‌های خبری و کانال‌های تلگرامی در خصوص اختصاص اعتبار به احیا دریاچه ارومیه ابهام آفرینی کردند اما در سایه توجه ویژه دولت تدبیر و امید به موضوع احیا دریاچه ارومیه، تاکنون هزاران میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح های تثبیت و احیا هزینه شده و طرح های مختلفی نیز به اجرا درآمده است.

به گفته مسئولان، بخش قابل توجهی از طرح‌های احیا هنوز به طور کامل به اتمام نرسیده و با اتمام آن‌ها سالانه صدها میلیون مترمکعب آب به دریاچه ارومیه می‌ریزد.
مرجع: ایرنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.