نامه فعال محیط زیست لرستان خطاب به رییس سازمان حفاظت محیط زیست

آقای کلانتری؛ با تشکل های محیط زیستی روراست باشید!

آقای کلانتری؛ با تشکل های محیط زیستی روراست باشید!
به دنبال سفر عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست به استان لرستان و انتقاد او از عملکرد مدیرکل حفاظت محیط زیست و برخی رویدادهای پیش آمده در این استان، نایب دبیر شورای هماهنگی تشکل‌های زیست‌محیطی شهرستان "دورود" و فعال محیط زیست لرستان در نامه ای خطاب به کلانتری، از او خواست که با سمن ها و تشکل های مردم نهاد این حوزه و مردم روراست و صادق باشد. ​​​​​​​
سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷
ساعت ۱۱:۰۸
کد مطلب: ۱۵۲۰۳
Share
به گزارش اسکان نيوز، در این نامه با اشاره به سخنان عیسی کلانتری در نشست با "سمن های محیط زیستی لرستان" که عملکرد مدیرکل حفاظت محیط زیست این استان درباره فعالان محیط زیست را نقد کرده بود تاکید شده که تمام این مسائل و اتفاق ها را قبلا و بارها به او اطلاع داده اند و او هیچ اقدام موثری برای اصلاح این روند انجام نداده است. متن کامل این نامه به شرح زیر است:

« حقمان بوده ست پوسیدن و پامال شدن
در زبان بازی آتش دهنان لال شدن
حقمان بوده ست داغی به جبین خوردن ها
با همان ضربه اول به زمین خوردن ها

امروز در اخبار و فضای مجازی استان لرستان ، سخنان رئیس سازمان محیط زیست کشور دکتر کلانتری ، به تیتر اول اخبار و رسانه ها مبدل شد. ایشان در بیاناتی عجیب و تآمل برانگیز با انتقاد از مدیرکل ویرانگر سازمان متبوع خود در لرستان سعی در انحراف اذهان عمومی و مقصر جلوه دادن این مدیر زیر دستشان نمودند که بر خود لازم می دانم مطالبی را جهت روشن شدن موضوع و شفاف گری هر چه بیشتر اذهان عمومی اذعان دارم.
 
جناب کلانتری
امروز شما فرموده اید که « چرا مدیرکل سازمان محیط زیست لرستان هیچ جلسه ای با تشکل های زیست محیطی استان نداشته است؟ » اما این سئوال را بنده و بسیاری از فعالان محیط زیست استان، از شما می پرسم که نقش نظارت "دفتر بازرسی و دفتر تشکل های سازمان حفاظت محیط زیست" کجا بوده و هست؟ مگر تا به اکنون ده ها نامه و عریضه از سوی همین تشکل ها به معاونت های مختلف شما ارسال نشده ؟ پس کجاست پاسخ اداری و قانونی آنها ؟ مگر صدها تخلف صورت گرفته در حوزه محیط زیست استان، به شما اطلاع داده نشده است؟ پس واکنش مثبت وعملی شما تاکنون کجا بوده است؟ شمایی که سُکاندار این کشتی به گل نشسته اید چه تدابیر و چه راهبرد رو به جلویی را اتخاذ نموده اید ؟ چرا مدیری با چنین رویکرد اقتدارگرایانه و قلدرمآبانه ای را که جز فحاشی، توهین و تهمت، پرونده سازی، عَربده کشی و مهمانداری و مهمان بازی، روش دیگری نداشته و ندارد حفظ کرده اید؟ از چه بگوییم و از کدام تخلف پرده بگشاییم؟ از نابودی جنگل های بلوط؟ از جاده ویرانگر الیگودرز - مسجد سلیمان؟ از خشک شدن تالاب های لرستان؟ از جاده کشی به دریاچه گهر؟ از ساخت وساز سوئیت تفریحی تحت لوای محیط بانی در ساحل دریاچه گهر؟ از مرگ و نابودی جانوران و گیاهان اِندمیک لرستان؟ از کدام فاجعه برایتان سخن بگویم؟
 
جناب دکتر کلانتری اگر از این مصائب بی خبرید که وای بر ما که به چنین مدیر و سازمانی دلخوش کرده ایم و اگر خبر دارید که وامصیبتا و وامصیبتا!

جناب کلانتری
سخنان امروز شما، مرا به یاد مثل دم خروس و قسم .... انداخت. به کدام روی سکه دلخوش کنیم؟ به عملکرد شما یا به سخنان نقادانه تان؟ سخنان و انتقادات امروز شما گویی از سرزمین دیگری طرح شد. مگر شما رئیس این سازمان نیستید آیا از وقایع اسفناک و فجایع این استان بی خبرید؟ یقینآ که خبر دارید.

صرفآ بر خود واجب می دانم که جلسه سال گذشته دکتر کاوه مدنی در لرستان را به یاد مبارکتان بیاورم؛ همان جلسه پر از آشوب و درگیری، همان جلسه ای که با افشا گری تشکل ها به ضرب و شتم و تشکیل پرونده های امنیتی منجر شد، خدا را شکر آقای مهندس ظهرابی و سرکار خانم آقایی شاهد و ناظر موضوع بودند. انشالله که فراموش نکرده اید؟ پس چرا آن موقع اقدامی نکردید؟ و چرا از طرفین دعوا علت را جویا نشدید؟ مگر ده ها نامه و شعر و قصیده حضور مبارک تان ارسال نکردیم؟ پس کجاست پاسخ سازمان مطبوع شما؟ تن مان پر از درد است و قلب مان پر از زخم های چرکین.

اگر اینچنین به تدبیر های زیست محیطی تان امید نمی بستیم هیچ نمی سوختیم؛ اما درونمان پر از آه و نا امیدی ست که دولت تدبیر و امید با شعار حفظ و صیانت از محیط زیست بیشترین ویرانگری را در این عرصه به یادگار نهاد.

آقای کلانتری
لطفآ کمی با مردم و تشکل های مردم نهاد محیط زیستی رو راست باشید. ذهن بشری شاید؛ ولی
تاریخ فراموشکار نیست ...
 
با احترام فراوان
 احسان پارسا، نایب دبیر شورای هماهنگی تشکل‌های زیست‌محیطی شهرستان "دورود" وفعال محیط زیست
۹۷/۸/۶ »
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.